Results By Event
2020 Pieter Cath Memorial Inter-Squad SCY Swim Meet
Sunday, January 26, 2020
Event 10
Search Criteria
Results
Events
1
500M Free SC
2
200M Fly SC
5
50M Free SC
6
200M Breast SC
7
50M Back SC
8
100M Fly SC
9
200M IM SC
10
100M Free SC
11
200M Back SC
12
50M Breast SC
15
50M Fly SC
16
100M Breast SC
17
200M Free SC
18
100M IM SC
19
100M Back SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
112.00 8birnbrich
Aaron Foreman
Aimee Krebs
Alex Machovina
Alex Roznai
Amanda Bailey
Andrea Brooks
Angelisa Crognale
Ann Marshfield
Anne Callahan
Anne Tillie
Barbara Kuri
Beth Birnbrich
Brian Clites
Caleb Studt
Carol Sandison
Cheryl DiMonte
Chris Birnbrich
Cynthia Braden
Dana Blasey
David Douglass
David Irons
David Kelso
Dee Shedlow
Denise Duffy
Dennis Auckley
Diane Spence
Ginny Millas
Greg Pristov
Gregory Kappa
Irene Weston
Jack Harlan
Jennifer Quinn
Jennifer Thurau
Jim McGaughey
Jim Vick
JJ Good
Joe Borsuk
John Daily
John Scalli
John Waltman
John Wilhelm
Jonathan Henning
Katelin Krause
Kathryn Bowman
Keith Hill
Kinsey Kolega
Kristen Troyer
Lawrence Terkel
Lisa Ceddia
Lisa Turner
Luise Easton
Mackenzie Schley
Mark Durno
Martha Brennan
Matthew Benedict
Megan Rose
Melissa Figula
Mike Cousino
Nate Seamans
Peter Brown
Richard Manella
Richard Mitchell
Robert McDonald
Ryan Garman
Sarah King
Sarah Ondrejka
Scott Bargar
Susan Paris
Thomas Gorman
Thomas Stebel
Tricia Louden
William Calkins
William Dorsch
Clubs
CAQT
CONN
CSMT
LND
LTOH
NAM
O*H*
SHSH
UC17
UC18
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Mixed 100 SC Y Free
Richard Manella
LND
60-64
Male
NS
0
William Dorsch
O*H*
65-69
Male
NS
0
112.00 8birnbrich
NAM
55-59
Female
NS
0
Greg Pristov
O*H*
25-29
Male
49.95
1
Jonathan Henning
O*H*
18-24
Male
50.07
1
Peter Brown
O*H*
35-39
Male
51.46
1
Alex Roznai
LND
25-29
Male
53.20
2
Alex Machovina
O*H*
18-24
Male
54.38
2
William Calkins
UC17
40-44
Male
58.80
1
Aaron Foreman
O*H*
25-29
Male
59.02
3
Brian Clites
SHSH
35-39
Male
59.58
2
John Wilhelm
NAM
50-54
Male
1:00.45
1
Anne Tillie
O*H*
18-24
Female
1:01.36
1
Beth Birnbrich
NAM
55-59
Female
1:04.93
1
Matthew Benedict
LND
35-39
Male
1:05.25
3
Caleb Studt
UC18
18-24
Male
1:06.61
3
Lawrence Terkel
O*H*
70-74
Male
1:07.42
1
Mark Durno
LND
50-54
Male
1:08.16
2
Aimee Krebs
LND
50-54
Female
1:08.24
1
Megan Rose
O*H*
25-29
Female
1:09.37
1
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
1:12.00
1
Mike Cousino
LND
45-49
Male
1:12.43
1
Gregory Kappa
O*H*
70-74
Male
1:13.79
2
Jack Harlan
O*H*
55-59
Male
1:14.13
1
Jennifer Thurau
CAQT
18-24
Female
1:14.22
2
Katelin Krause
CAQT
25-29
Female
1:15.77
2
Denise Duffy
SHSH
50-54
Female
1:15.85
2
Anne Callahan
LND
50-54
Female
1:18.95
3
Sarah Ondrejka
SHSH
35-39
Female
1:20.72
1
Angelisa Crognale
CAQT
40-44
Female
1:24.31
1
Dee Shedlow
CAQT
50-54
Female
1:24.36
4
Thomas Stebel
CAQT
55-59
Male
1:24.50
2
David Douglass
CAQT
65-69
Male
1:25.72
1
Richard Manella
LND
60-64
Male
1:29.23
1
Dana Blasey
LND
45-49
Female
1:30.74
1
Ryan Garman
UC18
30-34
Male
1:31.50
1
Carol Sandison
UC18
50-54
Female
1:32.58
5
Susan Paris
O*H*
70-74
Female
1:41.95
1
John Waltman
UC17
75-79
Male
1:47.72
1
JJ Good
LTOH
45-49
Female
1:49.83
2
Ginny Millas
CAQT
55-59
Female
1:53.98
0
David Kelso
O*H*
75-79
Male
2:03.58
2
Irene Weston
LND
60-64
Female
2:50.10
1
Cynthia Braden
UC17
65-69
Female
3:40.62
2