Results By Event
USMS 2019 South Central Zone Long Course Championships
Friday, July 19, 2019 - Sunday, July 21, 2019
Event 2
Search Criteria
Results
Events
1
400M IM LC
2
1500M Free LC
6
F 400M Free LC
7
M 400M Free LC
8
F 200M Back LC
9
M 200M Back LC
10
F 50M Fly LC
11
M 50M Fly LC
12
F 100M Breast LC
13
M 100M Breast LC
14
F 100M Free LC
15
M 100M Free LC
16
F 200M IM LC
17
M 200M IM LC
18
F 50M Back LC
19
M 50M Back LC
20
F 200M Fly LC
21
M 200M Fly LC
27
F 100M Fly LC
28
M 100M Fly LC
29
F 50M Breast LC
30
M 50M Breast LC
31
F 200M Free LC
32
M 200M Free LC
33
F 100M Back LC
34
M 100M Back LC
35
F 200M Breast LC
36
M 200M Breast LC
37
F 50M Free LC
38
M 50M Free LC
44
800M Free LC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Aaron Reeder
Adam Johnson
Alan Cole
Alex Lopez
Alexander Aceino
Alexander Plaetzer
Alisha Rembach
Alison Moore
Amy Wells
Analynn Bartlett
Andreas Lorenz
Andrew Demand
Andrew Gale
Ann Tuttle-Best
Anne Counsell
Annemieke Pike-Luckey
Arjun Prakash
Ashleigh Gaulke
Austin Wilson
Becky Cleavenger
Benjamin Reed
Bert Lane
Bob Maryan
Bob Welty
Boyd Black
Brad Harman
Brad Von Readen
Bradley Ohnstad
Branch Archer
Bruce Kone
Bruce Rollins
Bruce Williams
Bryant Davis
Buddy Collins
Candace Lambdin
Carleigh Kutac
Carlos Rodriguez
Carol Miller
Carter Bulington
Cathy Custer
Chad Smykay
Charles Hoffman
Charles Michaels
Chelsea Graun
Cheryl Hubbard
Cheryle Hogwood
Chris Mayhew
Christi Lara
Christina McKelvey
Christina Toth
Chun Wong
Chun-Wei Lin
Clancy McKenna
Clark Robinson
Colleen Holloway
Craig Fox
Craig Magerkurth
Craig Wickman
Craig Wood
Cynthia Myer
Danielle McDonough
Daron Whisman
Dave Doll
David Childers
David Dunson
David Guthrie
David Nordstrom
David Paulos
David Radcliff
David Sahm
David Tisdale
De Shann Schinkel
Deborah Pederson
DeEtte Sauer
Diana Brodeur
Diana McDonough
Diane Gould
Dominic Mastracchio
Don Hammond
Douglas Burlingame
Ed Coates
Eddie O'Connell
Elaine Valdez
Elise Ragland
Ellen Considine-Miller
Emily Carlson
Erika Braun
Erin Roehrig
Frank Drewes
Gail Marsch
Gary Cates
Gary Schatz
Glenn Gruber
Glenn Hover
Greg Sanchez
Greg Tharp
Gregory Krainik
Gregory Lancaster
Heather Frees
Hector Becerra
Heidi Ernst
Henry Mecredy
Hershel Glanz
Holly Burgeson
Hubie Kerns
Ida Hlavacek
Irish Holland
Jackie Marr
Jaime Garcia Carranza
Jake Vogel
James Cole
James Connolly
James Oster
Jamie Miller
Jamie Wilson
Jay Leigh
Jean Livingston
Jeannie Woolslayer
Jeff Wetzel
Jelena Kunovac
Jennifer McEachern
Jennifer Weiderman
Jessica Rathke
Jessica Schauwecker
Jill Gellatly
Jing Yang
Joan Scaparra
Joann Leilich
John Crockett
John Keen
John Krzystofik
John Wood
Joseph Gardner
Joseph Murray
Joseph Willman
Judith Schneringer
Judy Pusch
Julie Eakle
Karin Fox
Karin Wegner
Karl Barndt
Karlene Denby
Kathleen Morgan
Katie Fancher-Miller
Kelly Miller
Ken Pipkin
Ken Woolley
Kerry Lindauer
Kristen Barndt
Kristen Turner
Kristin Henderson
Kurt Hirsekorn
Kyle Fredericks
Kyle Hendricks
Kylee Lane
Larry Kravitz
Larry Wood
Lars Farestvedt
Lauren Battistini
Lauren Van Allen
Leslie Schueckler
Lesly Bondy
Lex Pegues
Linda Callaway
Linda Visser
Lori Glascock
Louis Raiborn
Lyndsie Ivie
Lynn Cadena
Lynn Morrison
Marcus Quint
Maria Arriola Clemenz
Marielle Balz
Mark Glass
Mark O'Leary
Mark Reeves
Marshall Campbell
Mary Fuselier
Mary Anne Hines
Mason LunaHowell
Mateusz Kundo
Meghan Ullholm
Melanie Wright
Meredith Kelly
Michael Doyle
Michael Peron
Michael Schauwecker
Mike Wilson
Monica Bailey
Nancy Wood
Nathan Bonnes
Nathan George
Nei-Kuan Chia
Niels Wolfhagen
Oscar Bermudez
Patricia Campbell
Penny Noyes
Peter Tarter
Philip Yeager
Philipp Djang
Rachel Deschner
Rachel Karen
Randy Ernst
Raul Lopez
Rebecca Tompkins
Renee Cooper
Richard Garza
Richard Neville
Richard Norton
Rip Esselstyn
Robert Czerwinski
Robert Kelsoe
Robert Sailors
Robert Sussmeier
Rocky Bludworth
Rog Hardy
Ronald Reinarts
Rosana Andrade
Ryan Troy
Sandy Thatcher
Sara Dunn
Sara Sievert
Scott Dallamura
Scott Power
Sergio Vallejo
Sharon Shull
Sheena Wang
Shelley Hirsekorn
Sidney Tucker
Stacey Eicks
Stephanie Stone
Stephen McLinden
Stephen Nichols
Stephen Wright
Steve White
Steven Heck
Steven Schiemann
Susan Alvarado
Susan Hengstenberg
Susan Maedgen
Suzanne Cuda
Takeshi Maeda
Tama Traudt
Tessa Kole
Tom Wolf
Tony Riker
Trace Sauter
Trip Hedrick
Vickie Aronson
Victoria Wilcox
Virginia Webber
William Blake
William Duong
Wylie Shores
Yasushi Hashioka
Clubs
ASC
AWJ
BLU
COOG
CRCC
CTS
CVMM
DADS
DAMM
DASC
FCST
FHAM
GOLD
LTDA
LTHO
LVM
MACA
MOB
MOST
MR
MSCT
MTM
NBM
NCMS
NTXL
O2
OREG
PACK
PCAT
RAM
RICE
RIDG
SCAT
SDSM
SFTL
SKY
SMS
SWYM
TFAM
TTEX
TXAQ
TXLA
UC14
UC25
UC26
UC30
UC33
UC43
UC45
VCM
VMST
WHAC
WLOO
WMST
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Mixed 1500 LC M Free
Anne Counsell
UC33
55-59
Female
NS
0
John Crockett
WLOO
60-64
Male
NS
0
John Keen
COOG
55-59
Male
NS
0
Suzanne Cuda
MOST
55-59
Female
NS
0
Julie Eakle
MOST
55-59
Female
NS
0
Glenn Hover
MOST
55-59
Male
NS
0
Lauren Battistini
SWYM
45-49
Female
NS
0
Elise Ragland
TTEX
65-69
Female
NS
0
Marielle Balz
ASC
25-29
Female
19:10.93
1
Greg Sanchez
NCMS
60-64
Male
19:46.23
1
Branch Archer
TXLA
60-64
Male
19:59.16
2
Heather Frees
NTXL
35-39
Female
20:11.85
1
Kyle Hendricks
PACK
18-24
Male
20:37.09
1
Andreas Lorenz
DADS
55-59
Male
20:38.24
1
Jaime Garcia Carranza
CRCC
55-59
Male
20:42.48
2
Trace Sauter
NCMS
30-34
Male
20:53.02
1
Katie Fancher-Miller
ASC
35-39
Female
20:54.46
2
Michael Doyle
NTXL
55-59
Male
21:04.73
3
Brad Von Readen
PCAT
50-54
Male
21:11.83
1
Joseph Gardner
WLOO
40-44
Male
21:15.74
1
Maria Arriola Clemenz
TFAM
40-44
Female
21:35.85
1
Benjamin Reed
TFAM
40-44
Male
21:53.86
2
Adam Johnson
ASC
30-34
Male
21:59.04
2
Amy Wells
MTM
45-49
Female
21:59.06
1
Meghan Ullholm
TFAM
40-44
Female
22:04.36
2
Alison Moore
NTXL
45-49
Female
22:12.10
2
Dave Doll
TFAM
55-59
Male
22:14.74
4
Elaine Valdez
MOST
60-64
Female
22:39.64
1
Heidi Ernst
WMST
65-69
Female
23:02.15
1
Kyle Fredericks
TFAM
25-29
Male
23:14.47
1
Sidney Tucker
RAM
60-64
Male
23:29.20
3
Bert Lane
TFAM
45-49
Male
24:16.49
1
Lex Pegues
NBM
55-59
Male
24:18.24
5
Ashleigh Gaulke
TFAM
30-34
Female
24:21.24
1
David Tisdale
UC14
50-54
Male
24:29.49
2
Meredith Kelly
TFAM
40-44
Female
25:04.42
3
Carol Miller
TTEX
65-69
Female
25:35.44
2
Lauren Van Allen
TFAM
35-39
Female
25:36.83
3
Richard Garza
TFAM
30-34
Male
25:39.34
3
Alan Cole
TFAM
50-54
Male
25:49.51
3
David Radcliff
OREG
85-89
Male
26:18.37
1
Carlos Rodriguez
TFAM
30-34
Male
26:28.08
4
De Shann Schinkel
MOST
55-59
Female
26:31.09
1
Rocky Bludworth
UC26
60-64
Male
26:43.09
4
Lesly Bondy
TFAM
55-59
Female
26:43.51
2
Susan Hengstenberg
TFAM
35-39
Female
26:53.41
4
Richard Norton
TFAM
70-74
Male
27:11.08
1
Diana Brodeur
LTDA
40-44
Female
27:30.23
4
Susan Alvarado
UC25
65-69
Female
27:42.85
3
Annemieke Pike-Luckey
RICE
55-59
Female
27:53.71
3
Kathleen Morgan
UC26
35-39
Female
27:55.40
5
Gregory Krainik
NTXL
65-69
Male
28:07.10
1
Deborah Pederson
MOST
60-64
Female
28:28.26
2
Kristen Barndt
TFAM
50-54
Female
28:38.17
1
Don Hammond
UC43
60-64
Male
28:58.13
5
Erin Roehrig
TFAM
25-29
Female
29:00.79
2
Karl Barndt
TFAM
50-54
Male
29:18.30
4
Cheryle Hogwood
BLU
65-69
Female
29:48.83
4
Sharon Shull
BLU
60-64
Female
30:38.12
3
Linda Callaway
MOST
65-69
Female
30:57.24
5
Henry Mecredy
TXLA
70-74
Male
32:11.59
2
Cynthia Myer
O2
65-69
Female
32:20.79
6
Kylee Lane
TFAM
45-49
Female
33:02.36
3
Arjun Prakash
LTHO
35-39
Male
33:48.69
1
Sandy Thatcher
TFAM
75-79
Male
34:02.89
1
Jamie Miller
NCMS
65-69
Male
34:49.24
2
Christi Lara
TFAM
45-49
Female
40:29.21
4