Results By Age Group
South West Masters Turkey Shoot at Pierce College
Sunday, November 22, 2009
Male 45-49 Age Group
Search Criteria
Results
Events
1
800M Free SC
2
50M Fly SC
3
100M Back SC
4
200M Breast SC
5
50M Free SC
6
100M Fly SC
7
200M Back SC
9
50M Breast SC
10
100M Free SC
11
200M Fly SC
12
50M Back SC
13
100M Breast SC
14
200M Free SC
15
400M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Aleah M Amr
Alison A Mitchell
Andrea J O'Neill
Andrew Bunenko
Ari Saidian
Aric Kent
Barry Heins
Becky Cleavenger
Bill Darby
Bonnie L Spivey
Brian T Busacca
Bryon J Lacelle
Charles F Slezak
Cheryl J Plantz
Chris Campbell
Chris Engelhart
Chris L Wall
Christie Ciraulo
Christina A Courtney
Clive G Edwards
Dan Borton
Dan Wegner
Dan P Leonard
Daniel A Liebowitz
Daniel J Parlato
David M Sumner
Devin H Brady
Diane Wheatley
Donald C Parks
Doug Kajiwara
Ed L Farrell
Erik Hochstein
Eva C Hubbell
Everett W Smethurst
Eyal Zuker
Fabian U Herrera
Frank M Piemme
Franz L Wise
Gabriel Goren
Glenn A Gruber
Hal Harley
Hap Palmer
Harry J Delatre
Hayley K Reed
Helen Geoffrion
Helene I Hirsch
Isidore I Goodman
James McCloskey
James B Lucas
James Y Tsai
Jamie T Austin
Jeffrey A Mitchell
Jenifer L Bronson
Jenny L Cook
Jim M Stewart
John J Quinn
John R Huth
Joy Tiernan
Julie P Heather
Karen L Melick
Karin M Wegner
Kathleen A Meloney
Kathy M McReynolds
Keith R Ryan
Kip Fulbeck
Kirsten Sanderson
Kjell N Stava
Laura Rearwin
Laura L Gold
Laurence G Thouin
Linda A Burrows
Lindsay M Hanzl
Liz A Ricci
Loriann Mark
Lucy Johnson
Lukito Tardia
Marc M Mohr
Mark A Dajnowicz
Mary Pielot
Maurine E Kornfeld
Michael D Lucero
Michael J Baird
Michael J Blatt
Michael J Lucas
Michael R Heather
Mike R Freshley
Mircea Pitariu
Nicholas L Flacco
Patrick B McGinley
Patty Smith
Peggy Sanborn
Peter Achberger
Peter R O'Keeffe
Phil Sidenberg
Rafael Brustoloni
Rebecca Stephens
Renee B Shamloo
Rick Phillips
Rita Simonton
Rob Dumouchel
Robert Strand
Robert Tyminski
Robert D Perry
Robert F McMeekin
Ryan Wensley
Ryan W Orphan
Sally Nemeth
Suzanne C Robertson
Sylvia Glenn
Tait C Ecklund
Thomas D Lannert
Tom Castleton
Tom Mitchell
Tom N Pani
Tony K Austin
Tracy M Tucker-Georges
Truman J Robnett
William H Catterson
Clubs
CAST
CROC
CSAM
CSM
CVMM
HWYM
LAAC
LBG
LBSC
LOST
MOST
MVM
MVN
MYST
NOVA
OCC
OJAI
PVM
RGSC
ROSE
SBM
SCA
SCAQ
SCMC
SDSM
SNM
SOBA
SWM
TCC
TOC
UCLA
UNAT
VCM
WMAC
Name
Club
Swim
Time
Place
Event 1 800 SC M Free
Chris Campbell
MVM
11:10.37
1
Michael J Lucas
SWM
14:10.57
2
Event 2 50 SC M Fly
Truman J Robnett
VCM
31.68
1
Patrick B McGinley
ROSE
31.85
2
Andrew Bunenko
SCMC
32.08
3
Chris Campbell
MVM
34.48
4
Robert D Perry
SWM
41.08
5
Event 3 100 SC M Back
Patrick B McGinley
ROSE
1:12.62
1
John R Huth
LOST
1:39.41
2
Event 4 200 SC M Breast
Michael J Baird
SCAQ
3:07.90
1
Chris Engelhart
UNAT
3:11.99
2
Eyal Zuker
UNAT
3:39.53
3
Event 5 50 SC M Free
James McCloskey
SCAQ
NS
99
Chris L Wall
SCAQ
26.08
1
Chris Engelhart
UNAT
28.99
2
Andrew Bunenko
SCMC
29.81
3
Patrick B McGinley
ROSE
29.85
4
John R Huth
LOST
35.67
5
Robert D Perry
SWM
36.70
6
Event 6 100 SC M Fly
Chris Campbell
MVM
1:16.18
1
Event 7 200 SC M Back
Truman J Robnett
VCM
2:44.81
1
John R Huth
LOST
3:46.47
2
Event 9 50 SC M Breast
Andrew Bunenko
SCMC
NS
99
Chris L Wall
SCAQ
35.30
1
Michael J Baird
SCAQ
38.13
2
Eyal Zuker
UNAT
44.00
3
Chris Campbell
MVM
44.23
4
Event 10 100 SC M Free
Chris L Wall
SCAQ
1:01.10
1
James McCloskey
SCAQ
1:01.63
2
Chris Engelhart
UNAT
1:04.08
3
Patrick B McGinley
ROSE
1:04.11
4
Truman J Robnett
VCM
1:07.25
5
Robert D Perry
SWM
1:21.65
6
John R Huth
LOST
1:22.99
7
Event 12 50 SC M Back
Andrew Bunenko
SCMC
NS
99
Patrick B McGinley
ROSE
32.76
1
Truman J Robnett
VCM
34.51
2
John R Huth
LOST
47.58
3
Event 13 100 SC M Breast
Eyal Zuker
UNAT
NS
99
Chris L Wall
SCAQ
1:23.68
1
Michael J Baird
SCAQ
1:24.21
2
Event 14 200 SC M Free
Michael J Lucas
SWM
NS
99
Chris Campbell
MVM
2:26.83
1
Robert D Perry
SWM
3:04.92
2
Event 15 400 SC M IM
Chris Engelhart
UNAT
5:56.81
1
Truman J Robnett
VCM
6:26.37
2