Results By Event
South West Masters Turkey Shoot at Pierce College
Sunday, November 22, 2009
Event 10
Search Criteria
Results
Events
1
800M Free SC
2
50M Fly SC
3
100M Back SC
4
200M Breast SC
5
50M Free SC
6
100M Fly SC
7
200M Back SC
9
50M Breast SC
10
100M Free SC
11
200M Fly SC
12
50M Back SC
13
100M Breast SC
14
200M Free SC
15
400M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Aleah M Amr
Alison A Mitchell
Andrea J O'Neill
Andrew Bunenko
Ari Saidian
Aric Kent
Barry Heins
Becky Cleavenger
Bill Darby
Bonnie L Spivey
Brian T Busacca
Bryon J Lacelle
Charles F Slezak
Cheryl J Plantz
Chris Campbell
Chris Engelhart
Chris L Wall
Christie Ciraulo
Christina A Courtney
Clive G Edwards
Dan Borton
Dan Wegner
Dan P Leonard
Daniel A Liebowitz
Daniel J Parlato
David M Sumner
Devin H Brady
Diane Wheatley
Donald C Parks
Doug Kajiwara
Ed L Farrell
Erik Hochstein
Eva C Hubbell
Everett W Smethurst
Eyal Zuker
Fabian U Herrera
Frank M Piemme
Franz L Wise
Gabriel Goren
Glenn A Gruber
Hal Harley
Hap Palmer
Harry J Delatre
Hayley K Reed
Helen Geoffrion
Helene I Hirsch
Isidore I Goodman
James McCloskey
James B Lucas
James Y Tsai
Jamie T Austin
Jeffrey A Mitchell
Jenifer L Bronson
Jenny L Cook
Jim M Stewart
John J Quinn
John R Huth
Joy Tiernan
Julie P Heather
Karen L Melick
Karin M Wegner
Kathleen A Meloney
Kathy M McReynolds
Keith R Ryan
Kip Fulbeck
Kirsten Sanderson
Kjell N Stava
Laura Rearwin
Laura L Gold
Laurence G Thouin
Linda A Burrows
Lindsay M Hanzl
Liz A Ricci
Loriann Mark
Lucy Johnson
Lukito Tardia
Marc M Mohr
Mark A Dajnowicz
Mary Pielot
Maurine E Kornfeld
Michael D Lucero
Michael J Baird
Michael J Blatt
Michael J Lucas
Michael R Heather
Mike R Freshley
Mircea Pitariu
Nicholas L Flacco
Patrick B McGinley
Patty Smith
Peggy Sanborn
Peter Achberger
Peter R O'Keeffe
Phil Sidenberg
Rafael Brustoloni
Rebecca Stephens
Renee B Shamloo
Rick Phillips
Rita Simonton
Rob Dumouchel
Robert Strand
Robert Tyminski
Robert D Perry
Robert F McMeekin
Ryan Wensley
Ryan W Orphan
Sally Nemeth
Suzanne C Robertson
Sylvia Glenn
Tait C Ecklund
Thomas D Lannert
Tom Castleton
Tom Mitchell
Tom N Pani
Tony K Austin
Tracy M Tucker-Georges
Truman J Robnett
William H Catterson
Clubs
CAST
CROC
CSAM
CSM
CVMM
HWYM
LAAC
LBG
LBSC
LOST
MOST
MVM
MVN
MYST
NOVA
OCC
OJAI
PVM
RGSC
ROSE
SBM
SCA
SCAQ
SCMC
SDSM
SNM
SOBA
SWM
TCC
TOC
UCLA
UNAT
VCM
WMAC
Name
Club
Age
Group
Swim
Time
Place
100 SC M Free
Karin M Wegner
CAST
35-39
NS
99
Rita Simonton
LOST
90-94
NS
99
Everett W Smethurst
NOVA
70-74
NS
99
Michael D Lucero
ROSE
35-39
NS
99
Devin H Brady
SOBA
25-29
NS
99
Kathy M McReynolds
SCA
45-49
NS
99
Laurence G Thouin
SWM
60-64
NS
99
Suzanne C Robertson
SCAQ
18-24
NS
99
Dan Wegner
SCAQ
35-39
NS
99
Lukito Tardia
UNAT
30-34
NS
99
Kip Fulbeck
WMAC
40-44
NS
99
Ryan Wensley
ROSE
18-24
56.77
1
David M Sumner
MVN
35-39
57.17
1
Jeffrey A Mitchell
MVN
40-44
57.54
1
Michael J Blatt
VCM
50-54
58.21
1
Brian T Busacca
MVN
50-54
59.40
2
Bryon J Lacelle
SWM
18-24
1:00.25
2
Loriann Mark
SCA
18-24
1:01.09
1
Chris L Wall
SCAQ
45-49
1:01.10
1
Rafael Brustoloni
SCAQ
25-29
1:01.46
1
Peter Achberger
CVMM
30-34
1:01.53
1
James McCloskey
SCAQ
45-49
1:01.63
2
Dan P Leonard
SCAQ
55-59
1:01.66
1
Lindsay M Hanzl
UNAT
18-24
1:02.21
2
Peter R O'Keeffe
UCLA
55-59
1:03.29
2
John J Quinn
SCAQ
55-59
1:04.05
3
Chris Engelhart
UNAT
45-49
1:04.08
3
Patrick B McGinley
ROSE
45-49
1:04.11
4
Rick Phillips
SCAQ
55-59
1:04.45
4
William H Catterson
UNAT
35-39
1:05.18
2
Mark A Dajnowicz
SCA
40-44
1:05.32
2
Franz L Wise
SWM
55-59
1:05.75
5
Tony K Austin
SCAQ
50-54
1:06.89
3
Bill Darby
UNAT
60-64
1:07.14
1
Truman J Robnett
VCM
45-49
1:07.25
5
Mike R Freshley
SDSM
65-69
1:08.17
1
Becky Cleavenger
CVMM
45-49
1:08.79
1
Marc M Mohr
SCA
30-34
1:08.87
2
Bonnie L Spivey
UNAT
50-54
1:09.77
1
Ryan W Orphan
SWM
18-24
1:09.85
3
Laura Rearwin
OJAI
40-44
1:10.63
1
Tom Castleton
ROSE
35-39
1:11.42
3
Nicholas L Flacco
CSM
55-59
1:12.11
6
Mary Pielot
SCAQ
25-29
1:14.09
1
Barry Heins
RGSC
50-54
1:14.61
4
Isidore I Goodman
SWM
55-59
1:16.93
7
Hayley K Reed
SCMC
25-29
1:17.14
2
Andrea J O'Neill
SCA
40-44
1:19.27
2
Joy Tiernan
SCAQ
30-34
1:20.14
1
Kathleen A Meloney
NOVA
25-29
1:21.02
3
Robert Tyminski
SCMC
30-34
1:21.17
3
Robert D Perry
SWM
45-49
1:21.65
6
Jim M Stewart
MVN
65-69
1:22.62
2
John R Huth
LOST
45-49
1:22.99
7
Julie P Heather
UNAT
50-54
1:23.34
2
Donald C Parks
PVM
40-44
1:24.12
3
Frank M Piemme
LOST
80-84
1:25.73
1
Eva C Hubbell
CROC
40-44
1:27.31
3
Kirsten Sanderson
HWYM
45-49
1:29.74
2
Renee B Shamloo
SWM
18-24
1:30.44
3
Linda A Burrows
SCA
35-39
1:35.70
1
Tracy M Tucker-Georges
PVM
45-49
1:36.82
3
Helen Geoffrion
UCLA
70-74
1:41.74
1
Diane Wheatley
MOST
75-79
1:51.78
1
Robert F McMeekin
SCMC
75-79
2:04.74
1
Maurine E Kornfeld
MVN
85-89
2:15.34
1