Results By Event
2010 Last Minute SCM Meet
Saturday, December 4, 2010
Event 5
Search Criteria
Results
Events
1
200M IM SC
2
50M Fly SC
3
200M Back SC
4
100M Free SC
5
50M Back SC
6
200M Fly SC
7
100M Breast SC
8
400M Free SC
9
100M IM SC
10
50M Free SC
11
200M Breast SC
12
100M Fly SC
13
50M Breast SC
14
200M Free SC
15
100M Back SC
16
400M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Alexandra Miller
Alison Meehan
Alison Moore
Andrew Ellis
Anna Mc Geehan
Anthony Consoldane
Barbara Clifford-Dicks
Barbara Shycoff
Ben Werner
Benjamin Rosenfeld
Bill Shipp
Bob Webb
Bryan Evangelista
Carolyn Voorhees
Catherine Pennington
Charles Hoffman
Cheryl Wagner
Clay Britt
Curt Reynolds
Cynthia Hajost
David Robinson
David Varner
Dawson Nash
Eileen Natali
Francisco Gonzales
Frank Purcell
Gustavo Sandi
H Donald Messer
Heather Taylor
Howard Rolston
Jay Kress
Jeff Chaloupek
Jeffrey Strahota
John Feinstein
Jose E Cunningham
Jose-Luis Gallagher
Julie Roddin
Juliette De Sousa
Justin Hiskey
Kara Erskine
Karen Ashbrook-Barnes
Karlin Toner
Katie Day
Kenneth Wall
Kim Brightwell
Kim Bruno
Kirk Clear
Kris Rebert
Laurie Hug
Leonard Deege
Leslie Livingston
Lincoln Campbell
Lindsay Cromarty
Lisa Coakley
Lisa Groves
Luis Sanchez Torrente
Lynn Wymelenberg
Margaret Conze
Margot Pettijohn
Marina Falcone
Mark Pugliese
Mark Walters
Mary Lathram
Matt Rees
Meredith Gardner
Michael Beveridge
Michael Boyle
Michael Doane
Michael Lee
Mollie Grover
Neill Williams
Pete Reider
Pete von Loewe
Peter Galan
Peter Grinnell
Raymond Toy
Richard Scott
Robert Axelrod
Roderick Uveges
Roger Andelin
Roger Golden
Ruth Jacobsen
Sam Garner
Sharon Yu
Shirley Loftus-Charley
Sidney Nakahodo
Stan Calvert
Stephan Rodiger
Suni Pitman
Susan Williams
Thomas Krajewski
Thomas Patterson
Timothy Timmons
Todd Goins
Tony Heinz
Travis Rothway
Vanessa Rai
Victoria Anderson
Clubs
1776
ALEX
ANCM
ARMS
CMYM
CUBU
DCAC
DCM
DCRP
DCTC
FXCM
GERM
GMUP
ISF
MACH
MARY
NCYM
RMST
SDS
SUNF
SYSM
TERR
UNAT
VMST
WARD
YWMA
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Mixed 50 SC M Back
John Feinstein
ANCM
55-59
Male
NS
0
Roderick Uveges
FXCM
65-69
Male
NS
0
Clay Britt
ANCM
45-49
Male
28.69
1
Thomas Krajewski
ISF
30-34
Male
29.33
1
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
29.57
1
Sidney Nakahodo
NCYM
35-39
Male
30.87
1
Justin Hiskey
MARY
25-29
Male
31.47
1
Kirk Clear
VMST
40-44
Male
31.61
2
Pete Reider
TERR
55-59
Male
31.93
1
Susan Williams
WARD
40-44
Female
32.19
1
Curt Reynolds
TERR
50-54
Male
32.31
1
Mark Pugliese
ANCM
55-59
Male
33.78
2
Barbara Clifford-Dicks
GMUP
40-44
Female
34.72
2
Kim Brightwell
RMST
50-54
Female
36.25
1
Tony Heinz
1776
50-54
Male
37.19
2
Raymond Toy
CMYM
40-44
Male
37.72
3
Meredith Gardner
DCRP
40-44
Female
38.12
3
Vanessa Rai
WARD
25-29
Female
39.06
1
Alison Moore
VMST
40-44
Female
39.69
4
Kim Bruno
UNAT
55-59
Male
39.91
3
Victoria Anderson
DCRP
30-34
Female
40.29
1
Suni Pitman
RMST
35-39
Female
40.47
1
Lindsay Cromarty
WARD
30-34
Female
40.80
2
Timothy Timmons
GMUP
60-64
Male
41.81
1
Kenneth Wall
GERM
65-69
Male
43.59
1
Bob Webb
GMUP
55-59
Male
45.28
4
Leonard Deege
UNAT
70-74
Male
50.39
1
Mary Lathram
DCM
95-99
Female
1:52.63
1