Results By Event
2012 Albatross Open (SCM)
Saturday, March 17, 2012
Search Criteria
Results
Events
301
M
302
M
1
100M Fly SC
2
100M Free SC
3
200M Breast SC
4
F 50M Back SC
5
M 50M Back SC
6
200M IM SC
7
F 50M Breast SC
8
M 50M Breast SC
9
200M Free SC
10
100M Back SC
11
200M Fly SC
12
100M IM SC
13
200M Back SC
14
F 50M Fly SC
15
M 50M Fly SC
16
100M Breast SC
17
F 50M Free SC
18
M 50M Free SC
19
400M Free SC
20
400M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
A Mark Diglio
Alan Rickard
Alicia Clingan
Andrea Cardy
Anthony Higgins
B Carol Johnson
Barbara Brand
Barbara Clifford-Dicks
Barbara Scheffter
Bess Pickar
Beth Schreiner
Beth Shevitz
Bill Shipp
Brad Gandee
Brandon Hendrickson
Brenda Weis
Brian Evans
Brian Hinz
Brian Oliver
Brooke Hess
Bruce Lee
Bryan Main
Bryan Rivera
Caitlyn Ramsey
Carole Valis
Carolyn Voorhees
Catherine Davila
Cheryl Wagner
Chris Laiti
Chris Stevenson
Christina West
Christine Little
Claire de Boer
Clara Bennett
Clay Britt
Craig Meyers
Cynthia Hajost
Dale Keith
Dale Mc Elhattan
Dan Morrow
Dan Thomas
Daniel Bellin
Daniel Blitz
Daniel Blumenthal
Daniel Waggoner
Darek Sady
David Cheney
David Crane
David Diehl
David Filbeck
David Friedland
David Gisselquist
David Harmon
David Malsbury
David McCaleb
David Robinson
David Siskind
David Vurdelja
Dawson Nash
Denise Kirwan
Denise Noznesky
Diane Paterline
Dietrich Conze
Dominik Van Der Veen
Duncan Ferguson
Dyann Charette
Edward Gaulrapp
Edwin McCleskey
Eleanor Landon-D'Shen
Elissa Golan
Ellen Hufford
Eric Czander
Farbod Fakhrai
Farol Tomson
Faye Barthold
Francisco Gonzales
Frank Robinson
Fraser Smith
Frederick Dever
Frederik Hviid
Geoffrey Meyer
George Gigioli
Gordon Gerson
Greg Davis
Gustavo Sandi
Hal Dower
Howard Rolston
Hugh Roddin
James Davis
James Thornton
Janet Moeller
Jason Crist
Jay Kress
Jeanne Lappin
Jean-Philippe Richard
Jeff Bryan
Jeff Dubin
Jeffrey Loman
Jeffrey Roddin
Jeffrey Strahota
Jennifer Carlson
Jerry Meyer
Joan Waldbaum
Joann Leilich
Jody Gan
John Abbott
John Carlson
John Doyle
John Farrell
John Mc Caffrey
John Mccorkle
John O'Neill
John Tustin
Johnnie Detrick
Jon Kaplan
Jonathan Berry
Jonathan Klein
Jose E Cunningham
Josh Hafkin
Judy Goffi
Julie Roddin
Justin Burkhardt
Karen Cosgrove
Karen Heinz
Karl Wunderlich
Kathleen Crist
Kathleen Etxegoien
Kathleen Fisken
Kathy Capron
Keir Knight
Kenneth Wall
Kim Brightwell
Kim Inverso
Kirk Clear
Kris Rebert
Laura McFadden
Lauren Friedlander
Laurie Hug
Les Kirkegaard
Lesley O'Malley
Leslie Livingston
Linda Carter
Lisa Coakley
Lisa Groves
Lisa Wolf
Louis Diamond
Lowell Howard
Lucy Manheim
Lynda Honberg
Lynn Wymelenberg
Mandy Dawson
Marcie Taylor
Margaret Conze
Margot Pettijohn
Marie Pohida
Mark Pugliese
Mark Tomczak
Mark Walters
Mark Young
Matt Rees
Matthew Reeves
Megan Kirkegaard
Melissa Bellin
Melissa Gordon
Michael Boyle
Michael Doane
Michael Goodison
Michael Lee
Michael Osinski
Michael Smith
Michele Firlie
Michelle Kagy-Schwartz
Mike Kelly
Mollie Grover
Monte Lewis
Motoki Sato
Muraji Nakazawa
Myriam Pero
Nanci Sundel
Neill Williams
Nicholas Kaufman-O'Reilly
Nott Mooney
Page McGill
Pamela Blumenthal
Pamela Hovis
Paul Matkovic
Paul Seligman
Paul Trevisan
Paul Wolf
Pauline Owen
Peter Johnson
Petra Seipel
Rachel Stottlemyer
Ralph Swiger
Ray Scharf
Raymond Toy
Regina Ritchey
Richard Durham
Richard Grodsky
Robert Jones
Robert Weidner
Robin Schaffer
Roger Golden
Roman Isayiw
Ross Linderman
Ruth Bennett
Ruth Jacobsen
Sally Mac Kenzie
Sam Garner
Sarah Schall
Scott Dasovich
Scott Golden
Scott Mooney
Shay Strong
Sheryl Katsaros
Shirley Loftus-Charley
Sidney Nakahodo
Stephanie Sugg
Stephen Dougherty
Steve Hiltabiddle
Steven Harrison
Susan Williams
Suzanne Stack
Sylvia Buxton
Tammy Di Pippa
Ted Reyes
Terri Postma
Thomas deBettencourt
ThomaS deBettencourt
Thomas Denes
Tim Taylor
Timothy Miller
Timothy Timmons
Tobi Limke
Wally Dicks
William Chadsey
WonKee Moon
Clubs
1776
AGUA
ALEX
ANCM
ARMS
CMYM
CUBU
DCAC
DCM
FINZ
FXCM
GERM
GMUP
GOLD
GSM
HUH
JAM
MACH
MARY
MESC
NBAC
NCMS
NCYM
NMMS
RIPM
RMST
SFTL
SYSM
TERR
UNAT
VMST
WMST
YWMA
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Event 1 Mixed 100 SC M Fly
Chris Stevenson
NCMS
45-49
Male
NS
0
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
59.11
1
Jeffrey Roddin
ANCM
40-44
Male
1:00.43
1
Daniel Bellin
GERM
40-44
Male
1:00.44
2
Michael Goodison
TERR
40-44
Male
1:05.24
3
Sam Garner
CUBU
25-29
Male
1:05.70
1
Justin Burkhardt
DCAC
30-34
Male
1:05.83
1
Frederick Dever
DCAC
45-49
Male
1:07.35
2
David Cheney
ANCM
50-54
Male
1:08.03
1
Tim Taylor
ALEX
25-29
Male
1:08.80
2
Jason Crist
ANCM
50-54
Male
1:09.16
2
Scott Golden
GERM
45-49
Male
1:10.25
3
Mark Young
GERM
45-49
Male
1:11.30
4
Jeffrey Strahota
TERR
30-34
Male
1:11.86
2
David Malsbury
VMST
50-54
Male
1:12.10
3
John Carlson
RMST
40-44
Male
1:12.28
4
David Filbeck
ANCM
35-39
Male
1:12.64
1
Sylvia Buxton
SYSM
45-49
Female
1:13.17
1
John Mccorkle
VMST
60-64
Male
1:14.55
1
Robert Jones
1776
60-64
Male
1:14.65
2
Jeanne Lappin
GERM
55-59
Female
1:17.95
1
Hugh Roddin
ANCM
70-74
Male
1:18.38
1
Raymond Toy
CMYM
45-49
Male
1:20.54
5
Claire de Boer
UNAT
50-54
Female
1:21.04
1
Mark Walters
GERM
60-64
Male
1:21.09
3
Shirley Loftus-Charley
VMST
60-64
Female
1:21.46
1
Clara Bennett
ANCM
18-24
Female
1:22.08
1
David Friedland
ANCM
55-59
Male
1:22.51
1
Monte Lewis
GERM
35-39
Male
1:22.95
2
Melissa Gordon
NCMS
35-39
Female
1:25.45
1
Les Kirkegaard
HUH
45-49
Male
1:27.91
6
Dawson Nash
DCAC
55-59
Male
1:31.54
2
Terri Postma
UNAT
40-44
Female
1:35.62
1
Margot Pettijohn
ANCM
65-69
Female
1:35.90
1
Dyann Charette
GERM
55-59
Female
1:38.14
2
David Crane
DCAC
55-59
Male
1:39.83
3
David Robinson
GERM
65-69
Male
1:41.54
1
James Davis
VMST
65-69
Male
1:41.79
2
Edward Gaulrapp
VMST
70-74
Male
1:47.93
2
Roger Golden
DCM
70-74
Male
1:51.56
3
Leslie Livingston
GMUP
50-54
Female
1:51.76
2
Janet Moeller
GSM
75-79
Female
2:31.67
1
Event 2 Mixed 100 SC M Free
Kathleen Crist
ANCM
35-39
Female
NS
0
Dietrich Conze
CUBU
40-44
Male
NS
0
Jennifer Carlson
RMST
30-34
Female
NS
0
Karl Wunderlich
GERM
45-49
Male
NS
0
Bryan Rivera
UNAT
25-29
Male
53.58
1
Nicholas Kaufman-O'Reilly
FINZ
25-29
Male
55.24
2
Paul Trevisan
1776
60-64
Male
57.61
1
Darek Sady
DCAC
35-39
Male
58.00
1
James Thornton
1776
60-64
Male
1:00.14
2
Dominik Van Der Veen
GERM
35-39
Male
1:00.42
2
Ross Linderman
DCAC
35-39
Male
1:01.20
3
Mark Tomczak
UNAT
25-29
Male
1:01.71
3
Margaret Conze
CUBU
40-44
Female
1:02.39
1
Bill Shipp
TERR
50-54
Male
1:02.96
1
Farol Tomson
GERM
40-44
Male
1:03.08
1
Chris Laiti
UNAT
50-54
Male
1:03.17
2
John Mc Caffrey
ANCM
40-44
Male
1:03.88
2
Lauren Friedlander
GERM
25-29
Female
1:04.85
1
David Cheney
ANCM
50-54
Male
1:05.24
3
Denise Noznesky
GERM
45-49
Female
1:05.40
1
Scott Dasovich
ANCM
35-39
Male
1:05.75
4
Carolyn Voorhees
NBAC
50-54
Female
1:05.86
1
Alan Rickard
FXCM
55-59
Male
1:05.89
1
Brian Hinz
CMYM
35-39
Male
1:06.38
5
Eric Czander
DCAC
45-49
Male
1:06.68
1
Matthew Reeves
ANCM
40-44
Male
1:07.07
3
Dan Thomas
GERM
55-59
Male
1:07.89
2
John Doyle
DCAC
45-49
Male
1:08.54
2
George Gigioli
ANCM
50-54
Male
1:08.99
4
Robin Schaffer
ANCM
18-24
Female
1:09.64
1
Brian Evans
RMST
45-49
Male
1:09.93
3
Brandon Hendrickson
UNAT
25-29
Male
1:10.18
4
Melissa Bellin
GERM
35-39
Female
1:11.62
1
Carole Valis
GERM
45-49
Female
1:12.39
2
Roman Isayiw
HUH
40-44
Male
1:13.32
4
Howard Rolston
GOLD
70-74
Male
1:13.83
1
Tammy Di Pippa
RIPM
45-49
Female
1:13.83
3
Cynthia Hajost
RMST
50-54
Female
1:14.35
2
Sheryl Katsaros
RMST
40-44
Female
1:14.52
2
Monte Lewis
GERM
35-39
Male
1:15.17
6
Peter Johnson
ANCM
50-54
Male
1:16.11
5
Mandy Dawson
RMST
50-54
Female
1:16.12
3
Dan Morrow
ANCM
60-64
Male
1:16.22
3
Eleanor Landon-D'Shen
GERM
40-44
Female
1:17.25
3
Nanci Sundel
ANCM
45-49
Female
1:17.50
4
Marcie Taylor
UNAT
40-44
Female
1:17.77
4
Suzanne Stack
UNAT
40-44
Female
1:18.51
5
Pauline Owen
UNAT
40-44
Female
1:18.56
6
Christine Little
YWMA
45-49
Female
1:18.59
5
Rachel Stottlemyer
YWMA
25-29
Female
1:18.74
2
Robert Weidner
GMUP
55-59
Male
1:19.93
3
Jeffrey Loman
ANCM
55-59
Male
1:20.78
4
Marie Pohida
HUH
45-49
Female
1:21.13
6
Catherine Davila
UNAT
45-49
Female
1:21.17
7
Bruce Lee
GERM
50-54
Male
1:21.27
6
Lynn Wymelenberg
RMST
55-59
Female
1:21.52
1
Michael Boyle
RMST
60-64
Male
1:21.68
4
Beth Schreiner
VMST
70-74
Female
1:23.37
1
Cheryl Wagner
TERR
60-64
Female
1:23.88
1
Sally Mac Kenzie
ANCM
55-59
Female
1:24.26
2
Brooke Hess
YWMA
40-44
Female
1:24.81
7
Myriam Pero
SFTL
60-64
Female
1:26.31
2
Ruth Bennett
CUBU
65-69
Female
1:26.37
1
Page McGill
UNAT
30-34
Male
1:27.17
1
Ellen Hufford
ARMS
30-34
Female
1:27.26
1
Mike Kelly
GERM
25-29
Male
1:27.35
5
Barbara Scheffter
HUH
60-64
Female
1:28.16
3
John O'Neill
HUH
40-44
Male
1:28.37
5
Ray Scharf
NCMS
75-79
Male
1:28.55
1
Johnnie Detrick
VMST
75-79
Female
1:28.71
1
Timothy Timmons
GMUP
65-69
Male
1:28.74
1
Pamela Hovis
HUH
40-44
Female
1:32.40
8
Elissa Golan
ANCM
40-44
Female
1:34.00
9
Paul Seligman
ANCM
60-64
Male
1:36.31
5
Barbara Brand
YWMA
60-64
Female
1:38.09
4
Lynda Honberg
ANCM
60-64
Female
1:46.24
5
Stephanie Sugg
ANCM
45-49
Female
1:50.47
8
Lucy Manheim
RMST
70-74
Female
1:52.53
2
Linda Carter
UNAT
70-74
Female
2:10.33
3
Kathleen Fisken
ANCM
70-74
Female
2:10.60
4
Event 3 Mixed 200 SC M Breast
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
NS
0
Ralph Swiger
VMST
55-59
Male
NS
0
Michael Goodison
TERR
40-44
Male
2:38.73
1
Jean-Philippe Richard
DCAC
35-39
Male
2:42.24
1
Michael Lee
MARY
45-49
Male
2:42.97
1
Jose E Cunningham
DCAC
55-59
Male
2:52.02
1
Daniel Blitz
GERM
45-49
Male
3:01.38
2
Laurie Hug
1776
45-49
Female
3:03.11
1
Lisa Groves
MACH
45-49
Female
3:08.20
2
John Mccorkle
VMST
60-64
Male
3:13.26
1
Dan Morrow
ANCM
60-64
Male
3:15.34
2
David Gisselquist
UNAT
65-69
Male
3:15.80
1
Bryan Main
GERM
35-39
Male
3:19.34
2
Shirley Loftus-Charley
VMST
60-64
Female
3:19.38
1
Christina West
DCAC
35-39
Female
3:21.54
1
Daniel Waggoner
DCAC
30-34
Male
3:26.74
1
Brenda Weis
GERM
50-54
Female
3:28.33
1
Margot Pettijohn
ANCM
65-69
Female
3:33.35
1
David Crane
DCAC
55-59
Male
3:35.40
2
Ruth Jacobsen
GERM
35-39
Female
3:37.48
2
Nott Mooney
GERM
45-49
Female
3:38.11
3
Joann Leilich
WMST
70-74
Female
3:38.17
1
Alicia Clingan
YWMA
35-39
Female
3:45.72
3
Karen Cosgrove
GERM
50-54
Female
3:48.19
2
William Chadsey
RMST
70-74
Male
3:49.18
1
Petra Seipel
NCMS
30-34
Female
3:51.04
1
Edward Gaulrapp
VMST
70-74
Male
3:52.82
2
Michele Firlie
HUH
40-44
Female
3:55.15
1
Louis Diamond
ANCM
70-74
Male
4:01.68
3
Richard Durham
GERM
70-74
Male
4:26.50
4
Scott Mooney
GERM
55-59
Male
4:30.27
3
Event 4 Female 50 SC M Back
Susan Williams
CUBU
45-49
Female
31.22
1
Sylvia Buxton
SYSM
45-49
Female
33.77
2
Robin Schaffer
ANCM
18-24
Female
34.68
1
Barbara Clifford-Dicks
GMUP
45-49
Female
34.96
3
Kim Brightwell
RMST
50-54
Female
36.75
1
Michelle Kagy-Schwartz
1776
35-39
Female
38.77
1
Denise Kirwan
CUBU
60-64
Female
40.22
1
Lisa Coakley
ALEX
55-59
Female
40.30
1
Shay Strong
CMYM
30-34
Female
40.84
1
Suzanne Stack
UNAT
40-44
Female
41.53
1
Lisa Wolf
ANCM
50-54
Female
41.66
2
Eleanor Landon-D'Shen
GERM
40-44
Female
42.80
2
Bess Pickar
ANCM
18-24
Female
42.88
2
Laura McFadden
ANCM
25-29
Female
44.89
1
Sarah Schall
NCYM
35-39
Female
45.93
2
Regina Ritchey
UNAT
55-59
Female
47.25
2
Judy Goffi
YWMA
50-54
Female
48.46
3
Barbara Scheffter
HUH
60-64
Female
49.76
2
Diane Paterline
HUH
55-59
Female
50.70
3
Kathleen Crist
ANCM
35-39
Female
51.41
3
Pamela Hovis
HUH
40-44
Female
51.68
3
B Carol Johnson
GERM
55-59
Female
52.44
4
Kathleen Fisken
ANCM
70-74
Female
57.40
1
Linda Carter
UNAT
70-74
Female
1:01.81
2
Stephanie Sugg
ANCM
45-49
Female
1:09.36
4
Event 5 Male 50 SC M Back
Jason Crist
ANCM
50-54
Male
NS
0
Dale Mc Elhattan
UNAT
50-54
Male
NS
0
Hal Dower
MESC
80-84
Male
NS
0
Josh Hafkin
FINZ
18-24
Male
25.58
1
Clay Britt
ANCM
50-54
Male
29.10
1
Jonathan Klein
NCMS
55-59
Male
29.97
1
Sidney Nakahodo
NCYM
35-39
Male
32.01
1
David McCaleb
UNAT
25-29
Male
32.20
1
Mark Tomczak
UNAT
25-29
Male
32.54
2
Darek Sady
DCAC
35-39
Male
32.64
2
Kirk Clear
VMST
45-49
Male
32.70
1
Dale Keith
1776
55-59
Male
32.73
2
Geoffrey Meyer
1776
60-64
Male
33.13
1
Mark Pugliese
ANCM
60-64
Male
33.40
2
Edwin McCleskey
ANCM
55-59
Male
33.59
3
Jeff Bryan
ANCM
60-64
Male
33.68
3
John Tustin
DCAC
35-39
Male
33.86
3
Ted Reyes
DCAC
45-49
Male
34.94
2
Scott Dasovich
ANCM
35-39
Male
35.14
4
A Mark Diglio
ANCM
50-54
Male
37.02
2
Robert Jones
1776
60-64
Male
37.14
4
Brian Evans
RMST
45-49
Male
37.66
3
Thomas Denes
ANCM
55-59
Male
39.08
4
Jerry Meyer
CMYM
60-64
Male
39.75
5
Les Kirkegaard
HUH
45-49
Male
39.83
4
Brian Oliver
ANCM
50-54
Male
40.04
3
John Abbott
GERM
60-64
Male
40.72
6
John Farrell
GERM
60-64
Male
40.99
7
Timothy Timmons
GMUP
65-69
Male
43.71
1
Thomas deBettencourt
ANCM
55-59
Male
44.54
0
ThomaS deBettencourt
UNAT
55-59
Male
44.54
0
Kenneth Wall
GERM
70-74
Male
44.81
1
Robert Weidner
GMUP
55-59
Male
46.33
5
David Diehl
YWMA
70-74
Male
46.50
2
Mark Walters
GERM
60-64
Male
46.60
8
Scott Mooney
GERM
55-59
Male
58.29
6
Gordon Gerson
RMST
75-79
Male
1:00.50
1
Event 6 Mixed 200 SC M IM
WonKee Moon
DCAC
35-39
Male
NS
0
Tobi Limke
NBAC
35-39
Female
NS
0
Ralph Swiger
VMST
55-59
Male
NS
0
Chris Stevenson
NCMS
45-49
Male
2:19.23
1
Justin Burkhardt
DCAC
30-34
Male
2:24.63
1
Michael Lee
MARY
45-49
Male
2:24.64
2
Jay Kress
FXCM
45-49
Male
2:33.89
3
Paul Matkovic
AGUA
40-44
Male
2:35.89
1
Jeffrey Strahota
TERR
30-34
Male
2:35.92
2
Eric Czander
DCAC
45-49
Male
2:38.03
4
Mollie Grover
TERR
30-34
Female
2:38.27
1
Laurie Hug
1776
45-49
Female
2:38.78
1
Denise Noznesky
GERM
45-49
Female
2:39.04
2
Stephen Dougherty
1776
60-64
Male
2:43.93
1
John Mccorkle
VMST
60-64
Male
2:49.89
2
Jeanne Lappin
GERM
55-59
Female
2:55.09
1
Clara Bennett
ANCM
18-24
Female
2:56.43
1
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
2:57.79
5
Bryan Main
GERM
35-39
Male
2:58.85
1
John Doyle
DCAC
45-49
Male
3:02.02
6
David Harmon
ANCM
60-64
Male
3:02.56
3
Roman Isayiw
HUH
40-44
Male
3:04.18
2
Faye Barthold
ANCM
25-29
Female
3:07.84
1
Brenda Weis
GERM
50-54
Female
3:09.06
1
Craig Meyers
SYSM
55-59
Male
3:10.19
1
Ruth Jacobsen
GERM
35-39
Female
3:12.78
1
Raymond Toy
CMYM
45-49
Male
3:13.94
7
Kathy Capron
HUH
50-54
Female
3:15.83
2
Nott Mooney
GERM
45-49
Female
3:16.24
3
Motoki Sato
ANCM
35-39
Male
3:18.56
2
Dawson Nash
DCAC
55-59
Male
3:21.28
2
David Gisselquist
UNAT
65-69
Male
3:24.27
1
Pamela Blumenthal
ANCM
45-49
Female
3:30.63
4
Roger Golden
DCM
70-74
Male
3:35.84
1
David Robinson
GERM
65-69
Male
3:41.47
2
Edward Gaulrapp
VMST
70-74
Male
3:47.17
2
David Vurdelja
RMST
45-49
Male
3:49.29
0
Lowell Howard
ANCM
45-49
Male
3:52.49
0
Megan Kirkegaard
HUH
45-49
Female
4:08.22
5
Beth Shevitz
ANCM
40-44
Female
4:09.56
1
Event 7 Female 50 SC M Breast
Lisa Groves
MACH
45-49
Female
38.85
1
Tammy Di Pippa
RIPM
45-49
Female
39.19
2
Melissa Bellin
GERM
35-39
Female
40.19
1
Karen Heinz
HUH
40-44
Female
40.85
1
Christina West
DCAC
35-39
Female
44.12
2
Mandy Dawson
RMST
50-54
Female
44.32
1
Denise Kirwan
CUBU
60-64
Female
44.57
1
Terri Postma
UNAT
40-44
Female
44.88
2
Margot Pettijohn
ANCM
65-69
Female
46.13
1
Catherine Davila
UNAT
45-49
Female
47.02
3
Joann Leilich
WMST
70-74
Female
47.25
1
Karen Cosgrove
GERM
50-54
Female
47.33
2
Petra Seipel
NCMS
30-34
Female
48.11
1
Sarah Schall
NCYM
35-39
Female
48.45
3
Michele Firlie
HUH
40-44
Female
48.49
3
Caitlyn Ramsey
RIPM
40-44
Female
49.02
4
Alicia Clingan
YWMA
35-39
Female
49.50
4
Elissa Golan
ANCM
40-44
Female
49.70
5
Johnnie Detrick
VMST
75-79
Female
52.99
1
Ellen Hufford
ARMS
30-34
Female
58.20
2
Lynda Honberg
ANCM
60-64
Female
58.44
2
Kim Inverso
1776
45-49
Female
59.84
4
B Carol Johnson
GERM
55-59
Female
1:06.65
1
Joan Waldbaum
1776
80-84
Female
1:10.47
1
Lucy Manheim
RMST
70-74
Female
1:10.99
2
Event 8 Male 50 SC M Breast
Wally Dicks
ANCM
45-49
Male
NS
0
Richard Grodsky
GERM
60-64
Male
NS
0
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
30.83
1
Michael Doane
TERR
40-44
Male
32.10
2
Michael Goodison
TERR
40-44
Male
32.31
3
Dominik Van Der Veen
GERM
35-39
Male
33.14
1
Gustavo Sandi
GMUP
40-44
Male
33.66
4
David Malsbury
VMST
50-54
Male
34.37
1
Jean-Philippe Richard
DCAC
35-39
Male
34.64
2
Jose E Cunningham
DCAC
55-59
Male
34.84
1
Francisco Gonzales
NCYM
40-44
Male
35.03
5
Dale Mc Elhattan
UNAT
50-54
Male
35.38
2
Chris Laiti
UNAT
50-54
Male
35.47
3
Paul Wolf
GERM
45-49
Male
36.93
1
Edwin McCleskey
ANCM
55-59
Male
37.69
2
Jeff Dubin
ANCM
45-49
Male
39.18
2
Greg Davis
DCAC
30-34
Male
39.30
1
Brian Hinz
CMYM
35-39
Male
39.36
3
George Gigioli
ANCM
50-54
Male
39.39
4
Steven Harrison
DCM
60-64
Male
40.17
1
Ted Reyes
DCAC
45-49
Male
40.56
3
Muraji Nakazawa
RMST
55-59
Male
41.26
3
James Davis
VMST
65-69
Male
41.40
1
Matthew Reeves
ANCM
40-44
Male
42.25
6
John Abbott
GERM
60-64
Male
42.41
2
Brian Oliver
ANCM
50-54
Male
42.80
5
Peter Johnson
ANCM
50-54
Male
43.02
6
John Doyle
DCAC
45-49
Male
43.77
4
Louis Diamond
ANCM
70-74
Male
44.73
1
John O'Neill
HUH
40-44
Male
45.62
7
Timothy Miller
GERM
65-69
Male
45.69
2
Michael Boyle
RMST
60-64
Male
49.92
3
Jerry Meyer
CMYM
60-64
Male
50.92
4
Ray Scharf
NCMS
75-79
Male
51.27
1
Mike Kelly
GERM
25-29
Male
53.86
0
Timothy Timmons
GMUP
65-69
Male
53.93
3
Scott Mooney
GERM
55-59
Male
54.23
4
Paul Seligman
ANCM
60-64
Male
54.81
5
David Diehl
YWMA
70-74
Male
55.30
2
Gordon Gerson
RMST
75-79
Male
1:05.93
2
Event 9 Mixed 200 SC M Free
Dietrich Conze
CUBU
40-44
Male
NS
0
David Crane
DCAC
55-59
Male
NS
0
Frederick Dever
DCAC
45-49
Male
NS
0
Darek Sady
DCAC
35-39
Male
NS
0
Jennifer Carlson
RMST
30-34
Female
NS
0
Cheryl Wagner
TERR
60-64
Female
NS
0
Karl Wunderlich
GERM
45-49
Male
NS
0
Brad Gandee
GMUP
55-59
Male
NS
0
Suzanne Stack
UNAT
40-44
Female
NS
0
Bryan Rivera
UNAT
25-29
Male
1:56.99
1
Frederik Hviid
GERM
35-39
Male
2:00.53
1
Daniel Bellin
GERM
40-44
Male
2:01.28
1
Sam Garner
CUBU
25-29
Male
2:08.94
2
Michael Lee
MARY
45-49
Male
2:11.48
1
James Thornton
1776
60-64
Male
2:12.59
1
Bill Shipp
TERR
50-54
Male
2:19.01
1
Paul Matkovic
AGUA
40-44
Male
2:19.96
2
Ross Linderman
DCAC
35-39
Male
2:20.06
2
David Filbeck
ANCM
35-39
Male
2:20.30
3
Denise Noznesky
GERM
45-49
Female
2:22.82
1
Daniel Blitz
GERM
45-49
Male
2:23.03
2
Lauren Friedlander
GERM
25-29
Female
2:25.02
1
John Carlson
RMST
40-44
Male
2:27.38
3
Alan Rickard
FXCM
55-59
Male
2:27.83
1
Shirley Loftus-Charley
VMST
60-64
Female
2:31.02
1
Mark Tomczak
UNAT
25-29
Male
2:32.68
3
Scott Golden
GERM
45-49
Male
2:32.94
3
Thomas Denes
ANCM
55-59
Male
2:33.72
2
Clara Bennett
ANCM
18-24
Female
2:33.97
1
Brandon Hendrickson
UNAT
25-29
Male
2:36.26
4
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
2:36.65
4
Jon Kaplan
GERM
45-49
Male
2:38.09
5
Raymond Toy
CMYM
45-49
Male
2:43.50
6
Melissa Gordon
NCMS
35-39
Female
2:44.62
1
Howard Rolston
GOLD
70-74
Male
2:44.76
1
Duncan Ferguson
ANCM
55-59
Male
2:45.59
3
Christine Little
YWMA
45-49
Female
2:47.19
2
Nanci Sundel
ANCM
45-49
Female
2:48.51
3
Kris Rebert
YWMA
45-49
Female
2:49.29
4
David Siskind
ANCM
50-54
Male
2:50.72
2
Kathy Capron
HUH
50-54
Female
2:50.93
1
Eleanor Landon-D'Shen
GERM
40-44
Female
2:54.01
1
Daniel Waggoner
DCAC
30-34
Male
2:54.90
1
Marie Pohida
HUH
45-49
Female
2:57.29
5
Jeffrey Loman
ANCM
55-59
Male
2:58.76
4
Karen Cosgrove
GERM
50-54
Female
2:59.81
2
Lynn Wymelenberg
RMST
55-59
Female
3:06.41
1
Shay Strong
CMYM
30-34
Female
3:06.60
1
Keir Knight
GERM
45-49
Male
3:06.97
7
Thomas deBettencourt
ANCM
55-59
Male
3:08.46
6
ThomaS deBettencourt
UNAT
55-59
Male
3:08.46
5
Myriam Pero
SFTL
60-64
Female
3:09.03
2
Beth Schreiner
VMST
70-74
Female
3:09.36
1
Ruth Bennett
CUBU
65-69
Female
3:09.99
1
Ellen Hufford
ARMS
30-34
Female
3:11.01
2
Pauline Owen
UNAT
40-44
Female
3:17.36
2
Jody Gan
ANCM
45-49
Female
3:20.68
6
Diane Paterline
HUH
55-59
Female
3:30.78
2
Page McGill
UNAT
30-34
Male
3:32.42
2
Barbara Brand
YWMA
60-64
Female
3:35.51
3
Kathleen Fisken
ANCM
70-74
Female
4:36.18
2
Event 10 Mixed 100 SC M Back
Kathleen Crist
ANCM
35-39
Female
NS
0
Lisa Wolf
ANCM
50-54
Female
NS
0
Linda Carter
UNAT
70-74
Female
NS
0
Tobi Limke
NBAC
35-39
Female
NS
0
Josh Hafkin
FINZ
18-24
Male
56.79
1
Chris Stevenson
NCMS
45-49
Male
1:00.02
1
Clay Britt
ANCM
50-54
Male
1:02.26
1
Anthony Higgins
GERM
40-44
Male
1:04.27
1
Jonathan Klein
NCMS
55-59
Male
1:04.91
1
Jeffrey Roddin
ANCM
40-44
Male
1:07.53
2
Sidney Nakahodo
NCYM
35-39
Male
1:08.80
1
Leslie Livingston
GMUP
50-54
Female
1:08.85
1
Susan Williams
CUBU
45-49
Female
1:08.98
1
David McCaleb
UNAT
25-29
Male
1:09.67
1
David Malsbury
VMST
50-54
Male
1:09.91
2
Kirk Clear
VMST
45-49
Male
1:11.69
2
Mollie Grover
TERR
30-34
Female
1:12.72
1
Geoffrey Meyer
1776
60-64
Male
1:13.34
1
Dale Keith
1776
55-59
Male
1:13.42
2
Sylvia Buxton
SYSM
45-49
Female
1:13.73
2
Eric Czander
DCAC
45-49
Male
1:14.63
3
Mark Pugliese
ANCM
60-64
Male
1:14.94
2
Barbara Clifford-Dicks
GMUP
45-49
Female
1:16.06
3
Scott Dasovich
ANCM
35-39
Male
1:16.15
2
Jeff Bryan
ANCM
60-64
Male
1:16.55
3
John Tustin
DCAC
35-39
Male
1:16.76
3
Ted Reyes
DCAC
45-49
Male
1:19.76
4
Kim Brightwell
RMST
50-54
Female
1:20.83
2
Sheryl Katsaros
RMST
40-44
Female
1:24.58
1
Denise Kirwan
CUBU
60-64
Female
1:25.78
1
Monte Lewis
GERM
35-39
Male
1:28.04
4
Craig Meyers
SYSM
55-59
Male
1:29.26
3
John Farrell
GERM
60-64
Male
1:30.45
4
Dawson Nash
DCAC
55-59
Male
1:33.71
4
John Abbott
GERM
60-64
Male
1:37.90
5
Caitlyn Ramsey
RIPM
40-44
Female
1:38.28
2
Robert Weidner
GMUP
55-59
Male
1:39.61
5
David Robinson
GERM
65-69
Male
1:41.57
1
Kenneth Wall
GERM
70-74
Male
1:42.21
1
Judy Goffi
YWMA
50-54
Female
1:43.49
3
Barbara Scheffter
HUH
60-64
Female
1:45.74
2
Fraser Smith
DCAC
55-59
Male
1:48.66
6
David Vurdelja
RMST
45-49
Male
1:48.68
5
Regina Ritchey
UNAT
55-59
Female
1:50.43
1
Megan Kirkegaard
HUH
45-49
Female
1:53.94
4
Lucy Manheim
RMST
70-74
Female
2:10.58
1
David Diehl
YWMA
70-74
Male
2:15.67
2
Event 11 Mixed 200 SC M Fly
Robert Jones
1776
60-64
Male
NS
0
Ralph Swiger
VMST
55-59
Male
NS
0
Frederik Hviid
GERM
35-39
Male
2:18.63
1
Justin Burkhardt
DCAC
30-34
Male
2:27.60
1
Frederick Dever
DCAC
45-49
Male
2:33.28
1
Laurie Hug
1776
45-49
Female
2:36.88
1
David Cheney
ANCM
50-54
Male
2:42.04
1
Mark Young
GERM
45-49
Male
2:43.35
2
Jeanne Lappin
GERM
55-59
Female
2:59.89
1
Claire de Boer
UNAT
50-54
Female
3:01.14
1
Hugh Roddin
ANCM
70-74
Male
3:13.99
1
Bryan Main
GERM
35-39
Male
3:14.65
2
Mark Walters
GERM
60-64
Male
3:15.29
1
David Friedland
ANCM
55-59
Male
3:20.75
1
David Harmon
ANCM
60-64
Male
3:34.51
2
Roger Golden
DCM
70-74
Male
3:59.99
2
Edward Gaulrapp
VMST
70-74
Male
4:09.57
3
Janet Moeller
GSM
75-79
Female
5:55.77
1
Event 12 Mixed 100 SC M IM
Jason Crist
ANCM
50-54
Male
NS
0
Matthew Reeves
ANCM
40-44
Male
NS
0
Jennifer Carlson
RMST
30-34
Female
NS
0
Lucy Manheim
RMST
70-74
Female
NS
0
Karl Wunderlich
GERM
45-49
Male
NS
0
Bryan Rivera
UNAT
25-29
Male
1:01.61
1
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
1:02.47
1
Jeffrey Roddin
ANCM
40-44
Male
1:02.88
2
WonKee Moon
DCAC
35-39
Male
1:08.53
1
Jean-Philippe Richard
DCAC
35-39
Male
1:08.60
2
Jay Kress
FXCM
45-49
Male
1:09.06
1
Tim Taylor
ALEX
25-29
Male
1:10.57
2
Paul Matkovic
AGUA
40-44
Male
1:11.02
3
Jeffrey Strahota
TERR
30-34
Male
1:11.82
1
Farol Tomson
GERM
40-44
Male
1:11.92
4
David Filbeck
ANCM
35-39
Male
1:14.61
3
Stephen Dougherty
1776
60-64
Male
1:15.40
1
Nicholas Kaufman-O'Reilly
FINZ
25-29
Male
1:15.96
3
Francisco Gonzales
NCYM
40-44
Male
1:16.80
5
A Mark Diglio
ANCM
50-54
Male
1:17.17
1
Lauren Friedlander
GERM
25-29
Female
1:18.33
1
Alan Rickard
FXCM
55-59
Male
1:22.40
1
Dan Thomas
GERM
55-59
Male
1:22.75
2
Jon Kaplan
GERM
45-49
Male
1:24.73
2
Brenda Weis
GERM
50-54
Female
1:25.00
1
Sheryl Katsaros
RMST
40-44
Female
1:25.07
1
Melissa Gordon
NCMS
35-39
Female
1:25.49
1
Steven Harrison
DCM
60-64
Male
1:25.53
2
Craig Meyers
SYSM
55-59
Male
1:25.73
3
Lisa Coakley
ALEX
55-59
Female
1:26.64
1
Faye Barthold
ANCM
25-29
Female
1:26.67
2
Karen Heinz
HUH
40-44
Female
1:27.25
2
Michael Osinski
GERM
55-59
Male
1:27.92
4
Dan Morrow
ANCM
60-64
Male
1:28.31
3
John Abbott
GERM
60-64
Male
1:28.40
4
Les Kirkegaard
HUH
45-49
Male
1:28.54
3
Eleanor Landon-D'Shen
GERM
40-44
Female
1:28.67
3
Nott Mooney
GERM
45-49
Female
1:28.76
1
Kathy Capron
HUH
50-54
Female
1:29.23
2
Marcie Taylor
UNAT
40-44
Female
1:29.49
4
Peter Johnson
ANCM
50-54
Male
1:29.96
2
Rachel Stottlemyer
YWMA
25-29
Female
1:31.22
3
Laura McFadden
ANCM
25-29
Female
1:33.02
4
Pamela Blumenthal
ANCM
45-49
Female
1:34.60
2
Daniel Blumenthal
ANCM
45-49
Male
1:35.70
4
William Chadsey
RMST
70-74
Male
1:36.02
1
Sarah Schall
NCYM
35-39
Female
1:36.29
2
David Gisselquist
UNAT
65-69
Male
1:37.26
1
Bruce Lee
GERM
50-54
Male
1:39.89
3
Joann Leilich
WMST
70-74
Female
1:44.02
1
Fraser Smith
DCAC
55-59
Male
1:44.93
5
Lynn Wymelenberg
RMST
55-59
Female
1:46.28
2
Lowell Howard
ANCM
45-49
Male
1:47.34
5
Johnnie Detrick
VMST
75-79
Female
1:48.96
1
Diane Paterline
HUH
55-59
Female
1:49.45
3
Pamela Hovis
HUH
40-44
Female
1:51.73
5
Michael Boyle
RMST
60-64
Male
1:52.86
5
Kim Inverso
1776
45-49
Female
1:56.10
3
Megan Kirkegaard
HUH
45-49
Female
1:56.16
4
Joan Waldbaum
1776
80-84
Female
2:28.67
1
Event 13 Mixed 200 SC M Back
Tobi Limke
NBAC
35-39
Female
NS
0
Ralph Swiger
VMST
55-59
Male
NS
0
David Diehl
YWMA
70-74
Male
NS
0
Frederik Hviid
GERM
35-39
Male
2:11.13
1
Chris Stevenson
NCMS
45-49
Male
2:13.24
1
Jonathan Klein
NCMS
55-59
Male
2:27.45
1
Mollie Grover
TERR
30-34
Female
2:32.72
1
Anthony Higgins
GERM
40-44
Male
2:34.93
1
Laurie Hug
1776
45-49
Female
2:39.93
1
Julie Roddin
ANCM
35-39
Female
2:40.86
1
Sidney Nakahodo
NCYM
35-39
Male
2:41.39
2
Daniel Blitz
GERM
45-49
Male
2:49.01
2
John Tustin
DCAC
35-39
Male
2:52.47
3
Mark Pugliese
ANCM
60-64
Male
2:54.86
1
John Mccorkle
VMST
60-64
Male
2:56.06
2
Kim Brightwell
RMST
50-54
Female
2:59.19
1
Shirley Loftus-Charley
VMST
60-64
Female
3:00.78
1
Cynthia Hajost
RMST
50-54
Female
3:01.82
2
Denise Kirwan
CUBU
60-64
Female
3:01.98
2
Bryan Main
GERM
35-39
Male
3:05.81
4
Craig Meyers
SYSM
55-59
Male
3:14.84
2
Jerry Meyer
CMYM
60-64
Male
3:15.90
3
Dawson Nash
DCAC
55-59
Male
3:19.76
3
Caitlyn Ramsey
RIPM
40-44
Female
3:29.39
1
Marie Pohida
HUH
45-49
Female
3:29.47
2
Raymond Toy
CMYM
45-49
Male
3:32.28
3
Judy Goffi
YWMA
50-54
Female
3:41.48
3
David Robinson
GERM
65-69
Male
3:41.94
1
David Crane
DCAC
55-59
Male
3:45.98
4
David Vurdelja
RMST
45-49
Male
3:51.84
4
Kenneth Wall
GERM
70-74
Male
3:57.27
1
Michele Firlie
HUH
40-44
Female
3:59.11
2
Event 14 Female 50 SC M Fly
Claire de Boer
UNAT
50-54
Female
NS
0
Margaret Conze
CUBU
40-44
Female
29.69
1
Carolyn Voorhees
NBAC
50-54
Female
31.14
1
Sylvia Buxton
SYSM
45-49
Female
31.74
1
Jeanne Lappin
GERM
55-59
Female
35.15
1
Tammy Di Pippa
RIPM
45-49
Female
35.95
2
Melissa Bellin
GERM
35-39
Female
36.87
1
Melissa Gordon
NCMS
35-39
Female
37.50
2
Carole Valis
GERM
45-49
Female
37.78
3
Lisa Coakley
ALEX
55-59
Female
38.16
2
Marcie Taylor
UNAT
40-44
Female
38.86
2
Nott Mooney
GERM
45-49
Female
40.55
4
Christina West
DCAC
35-39
Female
41.88
3
Dyann Charette
GERM
55-59
Female
43.99
3
Kris Rebert
YWMA
45-49
Female
44.04
5
Petra Seipel
NCMS
30-34
Female
47.36
1
Elissa Golan
ANCM
40-44
Female
49.72
3
Kim Inverso
1776
45-49
Female
49.94
6
Beth Shevitz
ANCM
40-44
Female
53.97
4
Kathleen Etxegoien
ANCM
50-54
Female
56.64
2
Joan Waldbaum
1776
80-84
Female
1:09.25
1
Event 15 Male 50 SC M Fly
Frederick Dever
DCAC
45-49
Male
NS
0
Alan Rickard
FXCM
55-59
Male
NS
0
Dale Mc Elhattan
UNAT
50-54
Male
NS
0
Matt Rees
UNAT
40-44
Male
NS
0
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
26.43
1
Michael Doane
TERR
40-44
Male
27.71
1
Clay Britt
ANCM
50-54
Male
28.50
1
Anthony Higgins
GERM
40-44
Male
29.68
2
Ross Linderman
DCAC
35-39
Male
29.71
1
Edwin McCleskey
ANCM
55-59
Male
29.87
1
Tim Taylor
ALEX
25-29
Male
29.94
1
Jay Kress
FXCM
45-49
Male
30.15
2
Kirk Clear
VMST
45-49
Male
30.32
3
David Malsbury
VMST
50-54
Male
30.46
2
Farol Tomson
GERM
40-44
Male
30.84
3
David Cheney
ANCM
50-54
Male
30.95
3
John Carlson
RMST
40-44
Male
30.99
4
David McCaleb
UNAT
25-29
Male
31.02
2
Dale Keith
1776
55-59
Male
31.33
2
Scott Golden
GERM
45-49
Male
31.42
4
Paul Wolf
GERM
45-49
Male
31.48
5
Brian Hinz
CMYM
35-39
Male
32.59
2
Mark Young
GERM
45-49
Male
32.63
6
Greg Davis
DCAC
30-34
Male
32.71
1
Bill Shipp
TERR
50-54
Male
32.94
4
Robert Jones
1776
60-64
Male
33.30
1
John Doyle
DCAC
45-49
Male
33.53
7
Thomas Denes
ANCM
55-59
Male
33.77
3
Roman Isayiw
HUH
40-44
Male
33.96
5
John Tustin
DCAC
35-39
Male
34.19
3
Monte Lewis
GERM
35-39
Male
34.97
4
Dan Thomas
GERM
55-59
Male
35.16
4
Mark Walters
GERM
60-64
Male
35.27
2
Hugh Roddin
ANCM
70-74
Male
35.83
1
David Friedland
ANCM
55-59
Male
36.03
5
Bruce Lee
GERM
50-54
Male
41.68
5
Fraser Smith
DCAC
55-59
Male
47.30
6
Event 16 Mixed 100 SC M Breast
Joan Waldbaum
1776
80-84
Female
NS
0
Clara Bennett
ANCM
18-24
Female
NS
0
Wally Dicks
ANCM
45-49
Male
NS
0
Sam Garner
CUBU
25-29
Male
NS
0
Steven Harrison
DCM
60-64
Male
NS
0
Jennifer Carlson
RMST
30-34
Female
NS
0
Karen Cosgrove
GERM
50-54
Female
NS
0
Richard Grodsky
GERM
60-64
Male
NS
0
Tobi Limke
NBAC
35-39
Female
NS
0
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
1:08.50
1
Michael Goodison
TERR
40-44
Male
1:11.25
2
Michael Lee
MARY
45-49
Male
1:13.32
1
Dominik Van Der Veen
GERM
35-39
Male
1:14.17
1
Gustavo Sandi
GMUP
40-44
Male
1:14.27
3
Jean-Philippe Richard
DCAC
35-39
Male
1:15.00
2
Jose E Cunningham
DCAC
55-59
Male
1:17.61
1
Paul Matkovic
AGUA
40-44
Male
1:17.94
4
WonKee Moon
DCAC
35-39
Male
1:18.09
3
Stephen Dougherty
1776
60-64
Male
1:23.43
1
Lisa Groves
MACH
45-49
Female
1:24.95
1
Jeff Dubin
ANCM
45-49
Male
1:25.02
2
Dan Morrow
ANCM
60-64
Male
1:29.49
2
David Gisselquist
UNAT
65-69
Male
1:31.04
1
Karen Heinz
HUH
40-44
Female
1:33.18
1
Daniel Waggoner
DCAC
30-34
Male
1:35.71
1
Terri Postma
UNAT
40-44
Female
1:36.93
2
Laura McFadden
ANCM
25-29
Female
1:38.12
1
James Davis
VMST
65-69
Male
1:39.38
2
Margot Pettijohn
ANCM
65-69
Female
1:39.74
1
Mandy Dawson
RMST
50-54
Female
1:39.75
1
Joann Leilich
WMST
70-74
Female
1:41.73
1
William Chadsey
RMST
70-74
Male
1:43.84
1
Louis Diamond
ANCM
70-74
Male
1:44.38
2
Keir Knight
GERM
45-49
Male
1:45.35
3
Kathy Capron
HUH
50-54
Female
1:45.53
2
Ruth Jacobsen
GERM
35-39
Female
1:45.91
1
Caitlyn Ramsey
RIPM
40-44
Female
1:46.76
3
Alicia Clingan
YWMA
35-39
Female
1:47.14
2
John O'Neill
HUH
40-44
Male
1:48.00
5
Michael Boyle
RMST
60-64
Male
1:55.45
3
Scott Mooney
GERM
55-59
Male
1:57.86
2
Richard Durham
GERM
70-74
Male
1:57.86
3
Ray Scharf
NCMS
75-79
Male
2:03.80
1
Paul Seligman
ANCM
60-64
Male
2:07.22
4
Mike Kelly
GERM
25-29
Male
2:07.26
1
Megan Kirkegaard
HUH
45-49
Female
2:07.66
2
Janet Moeller
GSM
75-79
Female
2:21.84
1
Event 17 Female 50 SC M Free
Kim Inverso
1776
45-49
Female
NS
0
Cheryl Wagner
TERR
60-64
Female
NS
0
Leslie Livingston
GMUP
50-54
Female
NS
0
Margaret Conze
CUBU
40-44
Female
27.59
1
Carolyn Voorhees
NBAC
50-54
Female
28.87
1
Mollie Grover
TERR
30-34
Female
28.88
1
Susan Williams
CUBU
45-49
Female
29.21
1
Carole Valis
GERM
45-49
Female
31.75
2
Lisa Coakley
ALEX
55-59
Female
32.42
1
Melissa Bellin
GERM
35-39
Female
32.44
1
Tammy Di Pippa
RIPM
45-49
Female
32.77
3
Marcie Taylor
UNAT
40-44
Female
33.86
2
Cynthia Hajost
RMST
50-54
Female
34.35
2
Mandy Dawson
RMST
50-54
Female
34.55
3
Shay Strong
CMYM
30-34
Female
35.20
2
Nanci Sundel
ANCM
45-49
Female
35.28
4
Brooke Hess
YWMA
40-44
Female
35.44
3
Marie Pohida
HUH
45-49
Female
35.91
5
Beth Schreiner
VMST
70-74
Female
35.94
1
Catherine Davila
UNAT
45-49
Female
36.66
6
Sally Mac Kenzie
ANCM
55-59
Female
37.10
2
Terri Postma
UNAT
40-44
Female
37.16
4
Johnnie Detrick
VMST
75-79
Female
38.43
1
Sarah Schall
NCYM
35-39
Female
38.74
2
Jody Gan
ANCM
45-49
Female
39.17
7
Petra Seipel
NCMS
30-34
Female
39.26
3
Ellen Hufford
ARMS
30-34
Female
40.12
4
Barbara Scheffter
HUH
60-64
Female
40.21
1
Stephanie Sugg
ANCM
45-49
Female
46.65
8
B Carol Johnson
GERM
55-59
Female
46.85
3
Lynda Honberg
ANCM
60-64
Female
49.41
2
Event 18 Male 50 SC M Free
James Thornton
1776
60-64
Male
NS
0
Matthew Reeves
ANCM
40-44
Male
NS
0
Frank Robinson
ANCM
75-79
Male
NS
0
Josh Hafkin
FINZ
18-24
Male
NS
0
Dale Mc Elhattan
UNAT
50-54
Male
NS
0
Page McGill
UNAT
30-34
Male
NS
0
Matt Rees
UNAT
40-44
Male
NS
0
Karl Wunderlich
GERM
45-49
Male
NS
0
Hal Dower
MESC
80-84
Male
NS
0
Mark Tomczak
UNAT
25-29
Male
NS
0
Nicholas Kaufman-O'Reilly
FINZ
25-29
Male
24.27
1
Daniel Bellin
GERM
40-44
Male
25.19
1
Paul Trevisan
1776
60-64
Male
25.40
1
Michael Doane
TERR
40-44
Male
25.82
2
Jonathan Klein
NCMS
55-59
Male
26.28
1
Darek Sady
DCAC
35-39
Male
26.34
1
Dominik Van Der Veen
GERM
35-39
Male
26.81
2
Anthony Higgins
GERM
40-44
Male
26.98
3
Edwin McCleskey
ANCM
55-59
Male
27.20
2
Ross Linderman
DCAC
35-39
Male
27.40
3
WonKee Moon
DCAC
35-39
Male
27.60
4
Kirk Clear
VMST
45-49
Male
27.72
1
Jay Kress
FXCM
45-49
Male
27.83
2
Farol Tomson
GERM
40-44
Male
27.90
4
Chris Laiti
UNAT
50-54
Male
28.12
1
David McCaleb
UNAT
25-29
Male
28.51
2
John Carlson
RMST
40-44
Male
28.56
5
John Mc Caffrey
ANCM
40-44
Male
28.85
6
Paul Wolf
GERM
45-49
Male
29.21
3
A Mark Diglio
ANCM
50-54
Male
29.45
2
Scott Golden
GERM
45-49
Male
29.45
4
Mark Pugliese
ANCM
60-64
Male
29.61
2
Eric Czander
DCAC
45-49
Male
30.04
5
Dan Thomas
GERM
55-59
Male
30.87
3
Michael Osinski
GERM
55-59
Male
31.37
4
Roman Isayiw
HUH
40-44
Male
31.39
7
Thomas deBettencourt
ANCM
55-59
Male
31.87
5
David Harmon
ANCM
60-64
Male
31.92
3
Greg Davis
DCAC
30-34
Male
32.29
1
Farbod Fakhrai
ANCM
25-29
Male
32.33
3
Duncan Ferguson
ANCM
55-59
Male
33.12
5
Keir Knight
GERM
45-49
Male
33.28
6
Peter Johnson
ANCM
50-54
Male
33.76
3
John Farrell
GERM
60-64
Male
34.38
4
Timothy Miller
GERM
65-69
Male
34.88
1
James Davis
VMST
65-69
Male
35.30
2
Robert Weidner
GMUP
55-59
Male
35.68
6
Jeffrey Loman
ANCM
55-59
Male
35.81
7
Mike Kelly
GERM
25-29
Male
36.72
4
Timothy Timmons
GMUP
65-69
Male
37.20
3
Kenneth Wall
GERM
70-74
Male
37.29
1
ThomaS deBettencourt
UNAT
55-59
Male
37.81
8
Jerry Meyer
CMYM
60-64
Male
38.17
5
Fraser Smith
DCAC
55-59
Male
38.41
9
Paul Seligman
ANCM
60-64
Male
39.47
6
Ray Scharf
NCMS
75-79
Male
39.51
1
Michael Smith
RMST
65-69
Male
42.09
4
Event 19 Mixed 400 SC M Free
Brad Gandee
GMUP
55-59
Male
NS
0
Jonathan Berry
NMMS
45-49
Male
4:39.19
1
Jeffrey Strahota
TERR
30-34
Male
4:48.06
1
James Thornton
1776
60-64
Male
4:48.72
1
Bill Shipp
TERR
50-54
Male
4:54.14
1
Mark Young
GERM
45-49
Male
4:55.71
2
Denise Noznesky
GERM
45-49
Female
5:01.60
1
Julie Roddin
ANCM
35-39
Female
5:03.62
1
Daniel Blitz
GERM
45-49
Male
5:07.07
3
Lauren Friedlander
GERM
25-29
Female
5:09.70
1
Andrea Cardy
RMST
30-34
Female
5:27.00
1
Brandon Hendrickson
UNAT
25-29
Male
5:37.25
1
Cynthia Hajost
RMST
50-54
Female
5:38.50
1
Christine Little
YWMA
45-49
Female
5:50.10
2
Ruth Jacobsen
GERM
35-39
Female
5:54.42
2
Kris Rebert
YWMA
45-49
Female
6:03.01
3
Myriam Pero
SFTL
60-64
Female
6:21.17
1
Christina West
DCAC
35-39
Female
6:24.84
3
Lynn Wymelenberg
RMST
55-59
Female
6:24.86
1
Motoki Sato
ANCM
35-39
Male
6:28.01
1
Pauline Owen
UNAT
40-44
Female
6:41.94
1
Lesley O'Malley
UNAT
45-49
Female
6:46.88
4
David Vurdelja
RMST
45-49
Male
7:14.51
4
Stephanie Sugg
ANCM
45-49
Female
8:47.30
5
Event 500 Mixed 50 SC M Free
Neill Williams
DCAC
40-44
Male
25.82
1
James Thornton
1776
60-64
Male
28.22
1
Event 501 Mixed 100 SC M Free
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
55.84
1
Event 502 Mixed 50 SC M Back
Josh Hafkin
FINZ
18-24
Male
25.38
1
Anthony Higgins
GERM
40-44
Male
30.48
1
Barbara Clifford-Dicks
GMUP
45-49
Female
35.15
1
Event 503 Mixed 100 SC M Breast
Laurie Hug
1776
45-49
Female
1:28.61
1
Event 504 Mixed 50 SC M Fly
Steve Hiltabiddle
JAM
45-49
Male
26.38
1
Leslie Livingston
GMUP
50-54
Female
29.54
1
Event 505 Mixed 100 SC M Fly
Laurie Hug
1776
45-49
Female
1:15.79
1