Results By Club
2013 Fall Harvest Swim Meet
Sunday, November 10, 2013
Club UNAT
Search Criteria
Results
Events
1
100M IM SC
2
1500M Free SC
3
50M Fly SC
4
800M Free SC
5
50M Back SC
6
400M IM SC
7
50M Breast SC
8
400M Free SC
9
50M Free SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Abigail Fairman
Alex Carpenter
Alfred Fry
Aliza Schmidt
Andrew Majeske
Barbara Burke
Bob Rosser
Brad Charles
Brian Keyser
Charles Bender
Craig Stevens
Dave Williamson
David Gladfelter
David Jacoby
Davide (Dave) Miksa
Diana Sosnowski
Donna Giurtino
Erin Dougherty
Frank McElroy
Garrett Clark
Gary Sangmeister
Greg Rees
Gretchen Booth
Hannah Plimpton
Heather Mohorn
Ilya Lipin
James Ryan
Janet Jastremski
Jay Platt
Jennifer Della Guardia
Jerry Crossland
Jerry Runyon
Jessica Smith
Joe Morozin
Joel Ellis
John McCarthy
Joseph Schmidt
Judy Okun
June Carson
Kate Chialastri
Katie Cosgrove
Keith Krelovich
Kelly Gipprich
Ken Burns
Laurie Hug
Lisa Sommer
Mark Gallagher
Mark Kohl
Matt McCarthy
Matthew Coler
Matthew Goldsmith
Melinda Wolff
Michael Matz
Nancy Puckett
Paul Sweeney
Richard Boyd
Robert Jones
Scott Deacle
Scott Yeomans
Steve Dougherty
Steve Hiltabiddle
Sue Watts
Susan Figenshu
Susan Graf
Susan Sadowski
Thomas Barnes
Thomas Patterson
Tina Woods
Tom Steel
Tom Stoudt
Tom Tulenko
Ying WuShanley
Clubs
1776
BCCM
BLU
CBFY
FINS
GMUP
GSM
NEM
PAFC
REDT
SVY
UNAT
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Event 1 Mixed 100 SC M IM
Brad Charles
UNAT
55-59
Male
NS
0
Scott Deacle
UNAT
35-39
Male
NS
0
Ilya Lipin
UNAT
30-34
Male
1:10.03
3
Joel Ellis
UNAT
55-59
Male
1:16.18
3
Richard Boyd
UNAT
40-44
Male
1:26.04
5
Thomas Barnes
UNAT
35-39
Male
1:33.82
2
Alfred Fry
UNAT
45-49
Male
2:11.86
4
Event 2 Mixed 1500 SC M Free
Matthew Goldsmith
UNAT
25-29
Male
18:40.58
1
Nancy Puckett
UNAT
60-64
Female
26:34.99
1
Event 3 Mixed 50 SC M Fly
Scott Deacle
UNAT
35-39
Male
NS
0
Brad Charles
UNAT
55-59
Male
NS
0
Ilya Lipin
UNAT
30-34
Male
29.66
2
Ken Burns
UNAT
45-49
Male
31.91
2
Joel Ellis
UNAT
55-59
Male
32.71
2
Richard Boyd
UNAT
40-44
Male
36.51
4
Alfred Fry
UNAT
45-49
Male
1:08.73
5
Event 4 Mixed 800 SC M Free
Aliza Schmidt
UNAT
40-44
Female
12:42.23
1
Event 5 Mixed 50 SC M Back
Brad Charles
UNAT
55-59
Male
NS
0
Joel Ellis
UNAT
55-59
Male
NS
0
Scott Deacle
UNAT
35-39
Male
NS
0
Alfred Fry
UNAT
45-49
Male
1:12.20
3
Event 7 Mixed 50 SC M Breast
Garrett Clark
UNAT
35-39
Male
NS
0
Scott Deacle
UNAT
35-39
Male
NS
0
Brad Charles
UNAT
55-59
Male
NS
0
Ying WuShanley
UNAT
55-59
Male
35.51
1
Bob Rosser
UNAT
50-54
Male
51.55
4
Alfred Fry
UNAT
45-49
Male
57.51
3
Event 8 Mixed 400 SC M Free
Matthew Goldsmith
UNAT
25-29
Male
4:43.77
1
Ilya Lipin
UNAT
30-34
Male
5:16.49
2
Thomas Barnes
UNAT
35-39
Male
6:37.43
2
Event 9 Mixed 50 SC M Free
Brad Charles
UNAT
55-59
Male
NS
0
Scott Deacle
UNAT
35-39
Male
NS
0
Bob Rosser
UNAT
50-54
Male
NS
0
Ken Burns
UNAT
45-49
Male
27.93
2
Ying WuShanley
UNAT
55-59
Male
30.71
4
Thomas Barnes
UNAT
35-39
Male
35.46
3
Alfred Fry
UNAT
45-49
Male
47.28
4