USMS Fitness Series

Registration

USMS

The SmartyPants Vitamins USMS Fall Fitness Challenge

Roster

562 Entrants

# First Name Last Name Team
1 Brian Acker GAJA
2 Dolly Ackerman WCM
3 Jennifer Ackerman SKY
4 Simone Adair RPM
5 Roy Alameida UC39
6 Brian Albe UC45
7 Ray Alvarado CMS
8 David Andersen NCMS
9 Jill Anderson ARIZ
10 Patricia Andrews NCMS
11 Kellie Archuletta LVM
12 Valerie Armento UC38
13 Sarah Asby NCMS
14 Kristian Aspiolea USN
15 Alana Aubin NEM
16 Kelly Avant SLAM
17 Timothy Baldwin UC16
18 Jennifer Banning O*H*
19 Marcia Bargmann TAM
20 Jennifer Barker NCMS
21 Lisa Barton JAWS
22 Jerrilynn Bayless THT
23 Yvonne Bays NBM
24 Jack Bayt FDM
25 Danielle Bean NEM
26 Patricia Bearup MICH
27 Herlinde Beck LCNM
28 Jacki Becker MOVY
29 Barb Belcher UC22
30 Patti Bell BERK
31 Alexis Benjamin L4S
32 Nora Bergeon-Capps WMAC
33 Victoria Bergeron UC02
34 Erica Bergstrom WMAC
35 Ann Berres-Olivotti WMAC
36 Marsha Berry MINN
37 Heidi Bettendorf PBM
38 Lynn Betterton AKMS
39 Rebecca Biando UC38
40 Shirley Bibles GTX
41 Shanna Bierman NCMS
42 Adriane Blaesing MMA
43 James Blakey NCMS
44 June Booth UC24
45 Elizabeth Boswell NCMS
46 Marcie Bowman OREG
47 Abee Boyles NCMS
48 Robin Bragg OREG
49 Betina Breaux GULF
50 Susan Bricken 1693
51 Matthew Bronson KM
52 Stanley Brosman UC33
53 Evelyn Brown SPP
54 Ray Bruce MOST
55 Tamara Brummer UC03
56 Nancy Buchholz L4S
57 Paige Buehler MCM
58 Jessica Bullock UC14
59 Brigid Bunch ARIZ
60 Patricia Burd MINN
61 Mike Burgess NIAG
62 Charles Burke FFH
63 Eugenia Burrell NCMS
64 Laurie Busch MICH
65 Deanna Byington SDPM
66 Kelly Byrne UC44
67 Tinoi Cady UC39
68 David Cagle UC30
69 Julie Canfield UC14
70 Timothy Capps WMAC
71 Connie Carson UC32
72 Mike Casper GSMS
73 Diana Castellano DAS
74 Ricardo Castro UC33
75 Anna Catanese GAJA
76 Kelli Cavaliero MVN
77 Amos Chan ART
78 Sara Chapman IM
79 Diana Charles ROSE
80 Catherine Choy PBM
81 Nicole Christensen DADS
82 Cary Clark PSM
83 Diana Clark UC38
84 Scott Clements SMS
85 Ed Coates TXLA
86 Janet Cobb UC43
87 Victor Cochran LVM
88 Elisabeth Colacino UC02
89 Anita Cole LBG
90 Bonnie Coleman UC42
91 Helen Connault GULF
92 Emily Cook UC02
93 Matthew Corn SRQM
94 Sue Cosper INDY
95 Claudia Costa AGUA
96 Kelly Crosby LGSR
97 Amy Crowe LASH
98 Erin Dalton Curran FFH
99 Robert Daltorio GRA
100 Keith Danahey UC21
101 Jeanne Danford PBM
102 Gregory Danner FAIR
103 Irene David IM
104 Kim Davis UC02
105 Stacy Davis UC32
106 Nadine Day INDY
107 Connie Dayton UC42
108 Jay Definis O*H*
109 Harry Delong NCMS
110 Sarah Deschene 1776
111 Mike Desmond NEM
112 Patricia Deters ARIZ
113 Henry Deutsch UC48
114 Christine DeVoe UC08
115 George DeWitt HUNT
116 Noreen Diedo MICH
117 David Diehl 1776
118 Bob Dimick WFLM
119 Courtney Dobson DDSA
120 Paula Dooley SLOM
121 Kathleen Doswell VMST
122 Angela Dowgiert NEM
123 Pamela Dowling WMAC
124 Amy Downey L4S
125 Jennifer Downing NEM
126 Caleb Drake UC16
127 Kirby Drawbaugh BWAQ
128 Mary Jo Driscoll WMAC
129 Jackie Dujkovic OLD1
130 David Duncan HHM
131 Maureen Dunn UC10
132 Jonathan Eckert SHARK
133 Pat Eddy GAJA
134 Eric Edwards UC15
135 Loretta Ehlers SRQM
136 Mary Eklund LOCO
137 Margaret Ellwood WMAC
138 Mia Erickson Stevens GULF
139 Douglas Esch ARIZ
140 Ann Espinoza BERK
141 Deborah Evans MICH
142 Douglas Fairchild AMP
143 Kevin Feely CMS
144 David Feldman BERK
145 Giulia Ferraris MAAC
146 Victoria Ferrer GSAM
147 Mary Field AAAA
148 Peggy Finch GSM
149 Helena Finley COOG
150 JaneAnn Fisher UC02
151 Michael Flaherty SWHM
152 Doug Fletcher NCMS
153 Esther Foley UC02
154 Kenlyn Foster UC15
155 Nancy Foster FFH
156 Stacy Fox UC45
157 Sandra Franc JAM
158 Brandon Franklin SCAQ
159 Christine Franz SMS
160 Marcus Freeman GWMS
161 Martina Freeman GWMS
162 Catherine Friman SACMA
163 Tim Fry UC50
164 Randy Fujioka UC37
165 Tom Gallup UC38
166 Fatima Garcia DAM
167 Ellen Garvey GBM
168 Joe Gaul UC21
169 Patty Gawrys UC21
170 Vicky Geisler NBM
171 Gregory Geissman UC07
172 Ava Gerald YBR
173 Jeremy Gerald YBR
174 Carl Germann TNYA
175 Denise Gibbons MMAC
176 Elizabeth Gieseking GAJA
177 Anne Gilmore YBR
178 Anne Marie Gladding MICH
179 Jennifer Gliesman UC05
180 Jennifer Golden MICH
181 Lawrence Golusinski ART
182 Greg Gooch NCMS
183 Jennifer Goodwin PCAT
184 JoAnn Gottlieb UC15
185 Christine Grant UC17
186 Josh Green SLOW
187 Karen Gremminger WMAC
188 Rose Grimm AAAA
189 Lynn Gross BWAQ
190 Brian Guarraci TVM
191 Vivian Gundzik NMMS
192 Matthew Haas UC04
193 Cathy Hallman-Kenner PALM
194 Mary Hamburg WMAC
195 Sally Hamilton DAM
196 John Hammerstrom JAWS
197 Gary Hammond UC12
198 Malena Hankins AWJ
199 Angela Hansen WMAC
200 Sean Harbison UC08
201 Amy Harkness HURM
202 Karen Harris RPM
203 Robert Harris PSM
204 Nanette Hashimoto UC38
205 Heather Hawthorne UC08
206 Shirley Hayden PEAK
207 Nancy Haynsworth UC55
208 Jillian Hazlett UC17
209 Linda Henry GMUP
210 Laurel Herrmann UC48
211 Heidi Herzog LPM
212 Laurence Hile PSM
213 Lisa Hilger ROSE
214 Kelsi Hobbs NCMS
215 Lisa Hoff NCMS
216 Courtney Hoffman GAJA
217 David Hoffman GOLD
218 Kirsten Hoffman UC27
219 Bridget Hoffmann IM
220 Cindy Holland GULF
221 Kathleen Holmes UC48
222 Fred Holtz NCMS
223 Terrie Hoops SRQM
224 Michelle Horton UC43
225 David Houck GTX
226 David Hsu TRI3
227 Kelly-Jean Huard NEM
228 Heather Huettner MOVY
229 Dawson Hughes SHARK
230 Genny Hunt LBG
231 Samantha Hunter AAAA
232 Joe Hutto GAJA
233 Amy Hutts UC21
234 Jane Hutzol DKTA
235 Lauren Hyde CMS
236 Barbara Ingold GAJA
237 Elizabeth Ingraham UC08
238 Susan Ingraham MOST
239 Bill Ireland SCAQ
240 Linda Irish Bostic PBM
241 Connie Jackson UC25
242 John Jackson VMST
243 Joyce Jackson UC43
244 Frederick Jacobson FMT
245 Jenny Janas KMSC
246 Jennifer Janiak-Ross UC38
247 Scott Janiak-Ross UC38
248 Amers Jensen ROSE
249 Mark Jobson CHEL
250 Elaine Joggerst HAFL
251 Jennifer Johnston L4S
252 Matt Jones AWLM
253 Robert Jones 1776
254 Sedley Josserand SMAK
255 Lois Judge MESC
256 Mary Jurey TXLA
257 Rona Kadish CMS
258 Heidi Kafka IM
259 Kristen Kastrinos UC06
260 Casey Keiber SHARK
261 Michael Kelly UC14
262 Sean Kelly MICH
263 Katie Kenyon FFH
264 Kerry Kertes MESC
265 Amelia Kievit UC14
266 Fay Kilburg UC48
267 Eileen Kim SLOM
268 Emily Kindlon UC06
269 Ian King WCM
270 John King WCM
271 Patrick Kinlen BWAQ
272 Sally Kizer VMST
273 Sally Kleeman BERK
274 Kaitlin Knoblick UC07
275 David Kohl CCAQ
276 Nancy Kohl CCAQ
277 William Kolb SKY
278 Christina Kossa RPM
279 Paul Kowatch UC14
280 Katie Kreider SLAM
281 Scott Krevat NICK
282 Elaine Krugman GAJA
283 Masako Kubota SCSC
284 Kevin LaCour UC07
285 Sarah Laidlaw UC32
286 Patricia Lambert NEM
287 Pamela LaMontagne SLAM
288 Muriel Lancaster WCYGF
289 Rocio Lancaster WCYGF
290 Sara Landolt WMAC
291 Megan Lassen NCMS
292 Romeo Lavarias PLAN
293 Catherine Lavery GAJA
294 Tracy LeBright WM
295 Kerri Lechtrecker UC06
296 Sheryl Leonard-Schneck WMAC
297 Sheryl Leonard-Schneck WMAC
298 Lynda Leopold UC33
299 Cokie Lepinski ARIZ
300 Julie Lewis UC45
301 Justin Liang UC44
302 Ed Lindeman CMS
303 Jenelle Lockard SAM
304 Fiona Long SHARK
305 Gene Lopez CTSM
306 Melissa Lorance GULF
307 Kevin Loughlin NEM
308 John CASEY Lowery DADS
309 Carole Mackavey MACA
310 Karen MacKenzie IM
311 Marilia Maia RICE
312 Sarah Maineri SWS
313 Patricia Maloy OREG
314 Alon Mandel UC43
315 Lucy Manheim RMST
316 Justin Mann KAC
317 Ann Marshfield O*H*
318 Julie Martel TNS
319 Martha Martin IM
320 Linda Marvin INDY
321 Michael Maslanik UC32
322 Audrey Mason UC02
323 Mike Masur LHM
324 Christine Matarese CONN
325 Maria McAuley Greer OWST
326 Charis McCarthy TXLA
327 Daniel McCarthy GAJA
328 Susan Mccarthy JAWS
329 Kara McCarty WMAC
330 Linda McClure SLOM
331 Pam McClure GAJA
332 Margaret McCormick IM
333 Patrick McDeed NEM
334 Shannon McKibben ARIZ
335 Kimberly McMunn ISWIM
336 Kris McPeak SPP
337 Kathryn Mendez KMMS
338 Adriana Mendez-Rugh NCMS
339 Doug Mering WMAC
340 Kathleen Mering WMAC
341 Linda Merritt ARIZ
342 Jennifer Mesler BWAQ
343 Darren Messina O*H*
344 Christina Mignon WMAC
345 Joseph Randall Mikula MICH
346 Alan Miller PSM
347 Carl Millholland WMAC
348 Lisa Mills UC28
349 Lauren Minchew WCYGF
350 Joan Mistretta GBM
351 Christopher Molnar UC14
352 Dominique Monie SERC
353 Maggie Moniot SMAK
354 Jane Montes SWED
355 Ann Moore NCMS
356 James Moore COLU
357 Joni Moore GTX
358 Susan Moore NMMS
359 Roland Mora PBM
360 Erin Moro PALM
361 David Morrill GAJA
362 Stephen Morris PCAT
363 Dorothy Mullaney NEM
364 Carol Munster HUNT
365 Anne Murphy SCYM
366 Timothy Murphy GTX
367 Annie Muske-Dukes-Driggs OREG
368 Cynthia Myer O2
369 Kelly Naramore ETEX
370 Rachel Nelson WMAC
371 Katie Nemitz WMAC
372 Edward Newill UC08
373 Jason Nieves OLD1
374 Utley Noble UC15
375 Shawn Nowak GULF
376 Elizabeth Nymeyer MINN
377 Nicole Oehmke UC38
378 Pamela Ogden MINN
379 Meghan Olsen UC06
380 Trimby Olson WMAC
381 Jerry Orten UC32
382 Megan Owens NEM
383 Cindy Palinkas TCYS
384 Betty Parham UC15
385 Mark Patterson WCM
386 Adam Paul ART
387 Valerie Paul UC02
388 William Paul UC02
389 Michael Pawloski FMT
390 Pamela Payne UC13
391 Deborah Pederson MOST
392 Kim Peifley GERM
393 Ginger Penn GAJA
394 Nikki Peoples LTHO
395 Diana Peroni NUTS
396 Dollie Peters PEAK
397 Mark Petersen UC15
398 Cornelia Peterson UC17
399 Roger Pettey OAK
400 Marian Pezdek LYON
401 Jeanne Picariello UC14
402 Teresa Picchi MAM
403 Elizabeth Pickard SLAM
404 Robin Piet IFM
405 Stacey Pitcher CMS
406 Amanda Poffenberger TRI3
407 Shelley Polette GTX
408 Susan Pollard INDY
409 Lucia Ponor UC09
410 Penny Popp SMSC
411 Jo Ann Porter SNM
412 Theresa Porter BLU
413 Megan Powell IM
414 Terry Powers NUTS
415 Juanita Prebble GAJA
416 Cheryl Pulver FWYS
417 Michael Radmacher SKY
418 Kathy Raimonde UC06
419 Angela Randall ARIZ
420 Dennis Raymond GULF
421 Katie Reed NIAG
422 Lisa Reuland SDPM
423 Kevin Rice UC19
424 Jahna Rinaldi CTSM
425 Laura Robertson UC45
426 Amanda Rode UC25
427 Carron Rodriguez UC21
428 Yencys Rodriguez TXAQ
429 Mark Rogers WCYGF
430 Rodrigo Rojas GWMS
431 Karen Rokich SKY
432 Ann Roller SWHM
433 Nancy Rollins UC02
434 Andrea Roofe CTS
435 Susan Rosenstreich MPMS
436 Sandy Ross UC35
437 Lynda Rotter LTSE
438 Maggie Rowley ADMS
439 Marie Ruf SKY
440 C.J. Rushman SKY
441 Gina Rymal UC26
442 Tamiko Saame UC21
443 Amy San Filippo CSMT
444 Kathleen Sandner IM
445 Jocelyn Sanford OREG
446 Sherri Sawicki FMT
447 David Scammell UC24
448 Karen Scapini MICH
449 Melissa Schad JAWS
450 Dwayne Schalles PALM
451 Caryl Schiavon OREG
452 Jessalyn Schrock TULS
453 Susan Schroeder SMAK
454 Amy Schwab SRVA
455 Katrina Schwerin PSM
456 Anne Scott NMMS
457 Michael Scott UC05
458 Arthur Seaman GBM
459 Jeanne Seidler WMAC
460 Melanie Sellers OLD1
461 Missy Setty MICH
462 Jennifer Shoemaker UC48
463 Rosanna Sikora ADMS
464 Robert Singer ADMS
465 Cory Siri FFH
466 David Slavin GWMS
467 Dori Smith TXAQ
468 Jennifer Smith GULF
469 John Smith UC48
470 Robin Smith NOVA
471 Mark Snider UC37
472 Laura Snook IAMA
473 David Spaans UC26
474 Tyler Spencer GAJA
475 Stephen Sponagle NOVA
476 Allison Stack Chin UC06
477 Meredith Stakem DCAC
478 Nancy Stanbury LBG
479 Jeremy Stern SOBA
480 Scott Stevens GULF
481 Patricia Stevenson SHSH
482 Erin Stiers MINN
483 Craig Stoller SWS
484 Theresa Storm STAN
485 Wendy Stoudt 1776
486 Jeanne Stromgren LTNB
487 Jim Struck UC21
488 Nina Stute UC36
489 Michael Suchan UC14
490 Eleanor Suida ARIZ
491 Barry Sutton NICK
492 Paul Sutton UC36
493 Megan Sweeney UC38
494 Kelley Tenbarge BOON
495 David Terry PALM
496 Susan Thiel UC07
497 Nancy Thomason NCMS
498 Rayleen Tolejko NIAG
499 Neil Topliffe MICH
500 Sherie Trakhtenbroit UC43
501 Diana Triana RGMS
502 David Tucker SRQM
503 Miriam Tuliao TNYA
504 Lyne Tumlinson MOVY
505 Lynsey Turek OREG
506 Jeffrey Udrasols UC16
507 Anne Uecker MESC
508 Sara Underwood MCM
509 Mark Usher SRQM
510 Jim Van Arsdale UC02
511 Lazaro Vega MICH
512 Bonnie Vencill UC12
513 Larry Vesely RAA
514 Ann Vitt MOST
515 Sean Vosberg LBG
516 Jeanel Walker UC43
517 Jen Walker MESC
518 Penelope Walleshauser GAJA
519 Barbara Walters SKY
520 Melissa Walther FWYS
521 Lisa Ward WCM
522 Lisa Watson GAJA
523 Karen Watt UC43
524 Timothy Waud OREG
525 Gina Webster MAB
526 Gina Webster MAB
527 Karin Wegner LVM
528 Nicole Weiss MCM
529 Dena Welden UC20
530 Leslie Weldon BSMT
531 Karol Welling GAJA
532 Erik Werfel BERK
533 Julie West FAIR
534 Linda West UC44
535 Kevin Whaley NWAM
536 Jax Wheatley OREG
537 Darcy White MINN
538 Jayne Whitehead SWOM
539 Rebecca Whitley UC55
540 Emily Wilkins NCMS
541 Mary Jane Williams UC24
542 Matthew Williams VMST
543 Matthew Williams AKMS
544 Thomas Williams MCM
545 Charles Wilson UC02
546 David Wilson FACT
547 Kris Wingenroth WHY
548 Scott Winslow GRA
549 Steve Winslow STAR
550 Kenneth Winterberger AKMS
551 Linda Witte XCL
552 Sherrill Wolf O2
553 Sandy Womer UC08
554 Nancy Wood MOST
555 Sarah Woodings FFH
556 Jane Wright SAWS
557 Ernest Wu UC38
558 Jen Wuest UC36
559 Miki York NCMS
560 Philip Yoshida SLOM
561 Liz Zelandais WMAC
562 Anne Zlatkin UC21