Results By Event

San Diego-Imperial Masters Swimming 2011 Long Course Championships
Sunday, July 24, 2011

Search Criteria Results
Events
1 1500M Free LC
2 50M Back LC
3 100M Breast LC
4 200M Free LC
5 50M Fly LC
6 400M IM LC
7 50M Free LC
8 200M Breast LC
9 100M Back LC
10 200M Fly LC
11 100M Free LC
12 200M IM LC
13 50M Breast LC
14 400M Free LC
15 100M Fly LC
16 200M Back LC
32 800M Free LC
Age
Groups
65-69 F
75-79 F
80-84 F
85-89 F
90-94 F
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
Swimmers
Aida Welch
Alberto Rossi
Alex Cheung
Alta Stengel
Amanda Wetzler
Anna Underwood
Aric Kent
Barbara Dunbar
Berklie Oscarson
Betsy Jordan
Bill Behun
Bill Coles
Bob Best
Brian Jenkins
Chad Durieux
Cristina Pelaez
Cynthia Lewis
Dale Webster
Dan Borton
Daniel Henry
Danny Puchalski
Darcey Therrien
Darrell Jett
David Hughes
Destinie Slavich
Devin Brady
Dickie Fernandez
Donald Baker
Donald Graham
Douglas Goode
Drew Skelly
Emily Parker
Emma Piggott
Eric Carlson
Eric Hubach
Erica Seubert
Erin Broderick
Erin Hunter
Evan Kraus
Everett Smethurst
Frederick Hoppe
Gerard Von Hoffmann
Gini Baker
Gynt Clifford
Haruhiko Ishii
Henry Morales
Hubie Kerns
Jacqueline Creedon
James Coloma
James Lucas
James Ney
Jamie Erickson
Jasmine Stiles
Jason Houchin
Jay Calhoun
Jim Dietrich
Jimmy Harden
Joan Borton
Joe Russell
John Bixler
John Gross
Jon Schlueter
Joseph Baldacci
Kenton Jones
Kevin Hoiland
Kevin Ohlin
Kim Thornton
Kristina Maroudis
Lee Jacobs
Lenelle Wylie
Leslie Frankenberger
Linda Cervantes
Linda Rudolf
Lindy KleineSpang
Liza Fiorenza-Rogers
Lucas Salles-Cunha
Marilyn Fink
Matthew Shade
Megan Lambert
Michael Collins
Michael Farmer
Michael Lennie
Michael Little
Michael Lucero
Michelle Traher
Miguel Veintimilla
Mike Allen
Mike Freshley
Mindy Dougherty
Morri KleineSpang
Nathan Stalker
Noah Garrett
Patrick Mc Ginley
Paula Fell
Philip John Templin
Raymond Summers
Rendy Opdycke
Richard Andersen
Robin Smith
Sherry M Wendzel Brooks
Stanley Espino
Stella Paz
Stephen Banister
Stephen Fixary
Stephen Mathis
Steve Lamm
Suzanne Hughes
Ted Trost
Tom Castleton
Tom Haver
Trisha Myers
Will Bechtel
William Haines
William Sax
Yuko Iwamoto
Clubs
CARL
ECFY
GMUP
LBSC
LJSM
MVN
MYST
NOVA
PNA
RAA
ROSE
SCAQ
SDSM
SOBA
UCLA
UNAT
VCM
WH2O
Name Club Age
Group
Sex Swim
Time
Place
Event 1 Mixed 1500 LC M Free
Raymond Summers SDSM 45-49 Male NS 0
Michael Lucero ROSE 40-44 Male NS 0
Rendy Opdycke NOVA 25-29 Female 18:55.32 1
Jay Calhoun SCAQ 50-54 Male 20:23.15 1
Lee Jacobs NOVA 40-44 Male 20:33.14 1
David Hughes SDSM 35-39 Male 20:36.12 1
Amanda Wetzler ROSE 25-29 Female 20:49.14 2
Barbara Dunbar SDSM 60-64 Female 22:25.99 1
Darrell Jett SDSM 50-54 Male 25:18.67 2
Suzanne Hughes ROSE 45-49 Female 26:08.08 1
Daniel Henry SDSM 65-69 Male 27:35.52 1
Betsy Jordan SDSM 70-74 Female 30:35.39 1
Event 2 Mixed 50 LC M Back
Mike Allen UNAT 40-44 Male NS 0
Devin Brady UCLA 25-29 Male 0:28.83 1
Stephen Fixary SDSM 25-29 Male 0:31.47 2
Miguel Veintimilla ROSE 18-24 Male 0:31.58 1
Berklie Oscarson ROSE 18-24 Female 0:31.59 1
John Bixler UNAT 25-29 Male 0:32.80 3
James Coloma SDSM 30-34 Male 0:33.73 1
Jim Dietrich NOVA 40-44 Male 0:33.99 1
Noah Garrett ROSE 30-34 Male 0:34.87 2
Amanda Wetzler ROSE 25-29 Female 0:35.39 1
Dan Borton ROSE 40-44 Male 0:35.44 2
Alberto Rossi SDSM 25-29 Male 0:35.46 4
Erin Broderick SDSM 25-29 Female 0:35.72 2
Lucas Salles-Cunha CARL 30-34 Male 0:35.79 3
Hubie Kerns VCM 60-64 Male 0:35.81 1
Patrick Mc Ginley ROSE 45-49 Male 0:36.07 1
James Lucas SCAQ 60-64 Male 0:36.21 2
Linda Rudolf SDSM 45-49 Female 0:36.24 1
Jamie Erickson SDSM 25-29 Female 0:37.65 3
Alex Cheung NOVA 30-34 Male 0:38.58 4
Joe Russell UNAT 55-59 Male 0:39.41 1
Marilyn Fink SDSM 55-59 Female 0:39.67 1
Anna Underwood ECFY 30-34 Female 0:40.04 1
Mike Freshley SDSM 70-74 Male 0:40.36 1
Darcey Therrien ROSE 25-29 Female 0:40.64 4
Michelle Traher UNAT 35-39 Female 0:41.82 1
Jon Schlueter RAA 55-59 Male 0:42.45 2
Kevin Ohlin SDSM 50-54 Male 0:42.47 1
Steve Lamm NOVA 45-49 Male 0:45.06 2
Kim Thornton NOVA 55-59 Female 0:45.49 2
Robin Smith NOVA 55-59 Female 0:46.96 3
Everett Smethurst NOVA 75-79 Male 0:46.96 1
Michael Farmer ROSE 60-64 Male 0:47.82 3
Sherry M Wendzel Brooks NOVA 50-54 Female 0:48.78 1
Eric Hubach SDSM 75-79 Male 0:48.80 2
Gynt Clifford SDSM 70-74 Female 0:49.28 1
Matthew Shade SDSM 40-44 Male 0:49.46 3
Betsy Jordan SDSM 70-74 Female 0:49.93 2
Alta Stengel SDSM 60-64 Female 0:50.91 1
Dale Webster SDSM 85-89 Male 0:51.58 1
Bill Coles SDSM 75-79 Male 0:55.17 3
Donald Baker SDSM 80-84 Male 0:57.47 0
Linda Cervantes ECFY 60-64 Female 1:06.59 2
Tom Haver SDSM 90-94 Male 1:16.62 1
Event 3 Mixed 100 LC M Breast
Brian Jenkins SDSM 18-24 Male NS 0
Raymond Summers SDSM 45-49 Male NS 0
Eric Carlson ROSE 25-29 Male 1:08.09 1
Danny Puchalski NOVA 30-34 Male 1:08.10 1
Gerard Von Hoffmann NOVA 55-59 Male 1:15.45 1
Nathan Stalker SOBA 35-39 Male 1:18.39 1
Chad Durieux ROSE 30-34 Male 1:19.44 2
Drew Skelly ROSE 45-49 Male 1:21.28 1
Michael Collins NOVA 45-49 Male 1:23.06 2
Erin Hunter SDSM 25-29 Female 1:23.46 1
Will Bechtel UNAT 45-49 Male 1:24.75 3
Jay Calhoun SCAQ 50-54 Male 1:24.83 1
Kevin Hoiland SDSM 30-34 Male 1:24.84 3
Jim Dietrich NOVA 40-44 Male 1:26.64 1
Joseph Baldacci SDSM 45-49 Male 1:26.65 4
Noah Garrett ROSE 30-34 Male 1:27.55 4
Jason Houchin SDSM 35-39 Male 1:28.99 2
Megan Lambert UNAT 18-24 Female 1:29.60 1
Jimmy Harden SDSM 45-49 Male 1:29.74 5
Stella Paz ECFY 25-29 Female 1:29.77 2
Mike Freshley SDSM 70-74 Male 1:32.65 1
Stephen Mathis UNAT 55-59 Male 1:32.90 0
Matthew Shade SDSM 40-44 Male 1:33.91 2
Jasmine Stiles SDSM 45-49 Female 1:35.48 1
Destinie Slavich UCLA 18-24 Female 1:36.18 2
Lenelle Wylie UNAT 30-34 Female 1:37.78 1
Ted Trost SDSM 40-44 Male 1:40.12 3
Michael Little SDSM 45-49 Male 1:40.77 6
Paula Fell NOVA 45-49 Female 1:44.72 2
Frederick Hoppe SDSM 80-84 Male 2:00.13 1
Event 4 Mixed 200 LC M Free
Brian Jenkins SDSM 18-24 Male NS 0
Michael Lucero ROSE 40-44 Male NS 0
Evan Kraus NOVA 25-29 Male 2:05.94 1
Dickie Fernandez NOVA 40-44 Male 2:12.05 1
Rendy Opdycke NOVA 25-29 Female 2:17.12 1
Emily Parker SDSM 25-29 Female 2:17.91 2
Michael Collins NOVA 45-49 Male 2:20.24 1
William Sax GMUP 40-44 Male 2:24.51 2
Lee Jacobs NOVA 40-44 Male 2:24.58 3
Henry Morales SDSM 35-39 Male 2:30.53 1
Haruhiko Ishii UNAT 40-44 Male 2:35.49 4
Linda Rudolf SDSM 45-49 Female 2:38.18 1
Erica Seubert ROSE 30-34 Female 2:42.70 1
Stanley Espino NOVA 35-39 Male 2:43.14 2
Matthew Shade SDSM 40-44 Male 2:50.55 5
Emma Piggott SDSM 35-39 Female 2:52.02 1
John Gross SDSM 40-44 Male 2:52.43 6
Liza Fiorenza-Rogers SDSM 50-54 Female 2:53.64 1
Richard Andersen NOVA 65-69 Male 3:04.36 1
Sherry M Wendzel Brooks NOVA 50-54 Female 3:13.49 2
Leslie Frankenberger SDSM 55-59 Female 3:18.19 1
Aida Welch LJSM 50-54 Female 3:25.54 3
Gini Baker SDSM 60-64 Female 3:33.71 1
Michael Farmer ROSE 60-64 Male 3:35.24 1
Event 5 Mixed 50 LC M Fly
Mike Allen UNAT 40-44 Male NS 0
Stephen Fixary SDSM 25-29 Male 0:26.98 1
Miguel Veintimilla ROSE 18-24 Male 0:27.65 1
Eric Carlson ROSE 25-29 Male 0:27.79 2
Evan Kraus NOVA 25-29 Male 0:28.25 3
David Hughes SDSM 35-39 Male 0:28.28 1
Devin Brady UCLA 25-29 Male 0:29.36 4
Donald Graham PNA 55-59 Male 0:29.59 1
Nathan Stalker SOBA 35-39 Male 0:29.76 2
Chad Durieux ROSE 30-34 Male 0:30.53 1
Matthew Shade SDSM 40-44 Male 0:30.58 1
John Bixler UNAT 25-29 Male 0:30.70 5
Bill Behun SDSM 60-64 Male 0:30.85 1
Cynthia Lewis NOVA 35-39 Female 0:30.87 1
Berklie Oscarson ROSE 18-24 Female 0:30.93 1
Lucas Salles-Cunha CARL 30-34 Male 0:31.01 2
Lee Jacobs NOVA 40-44 Male 0:31.74 2
Alberto Rossi SDSM 25-29 Male 0:31.79 6
Noah Garrett ROSE 30-34 Male 0:31.96 3
Dan Borton ROSE 40-44 Male 0:32.22 3
Drew Skelly ROSE 45-49 Male 0:32.29 1
Stella Paz ECFY 25-29 Female 0:32.81 1
Patrick Mc Ginley ROSE 45-49 Male 0:32.85 2
Tom Castleton ROSE 40-44 Male 0:33.21 4
Amanda Wetzler ROSE 25-29 Female 0:33.51 2
Joe Russell UNAT 55-59 Male 0:33.70 2
Megan Lambert UNAT 18-24 Female 0:34.10 2
Cristina Pelaez NOVA 18-24 Female 0:35.05 3
Michelle Traher UNAT 35-39 Female 0:35.55 2
Destinie Slavich UCLA 18-24 Female 0:35.75 4
Kevin Ohlin SDSM 50-54 Male 0:36.23 1
Darrell Jett SDSM 50-54 Male 0:36.74 2
Jon Schlueter RAA 55-59 Male 0:36.99 3
Anna Underwood ECFY 30-34 Female 0:37.08 1
Morri KleineSpang WH2O 55-59 Female 0:37.46 1
Liza Fiorenza-Rogers SDSM 50-54 Female 0:39.88 1
Lindy KleineSpang WH2O 55-59 Female 0:41.67 2
Robin Smith NOVA 55-59 Female 0:41.70 3
Gynt Clifford SDSM 70-74 Female 0:45.89 1
Alta Stengel SDSM 60-64 Female 0:48.99 0
Everett Smethurst NOVA 75-79 Male 0:49.33 1
Frederick Hoppe SDSM 80-84 Male 0:54.89 1
Donald Baker SDSM 80-84 Male 1:02.08 2
Douglas Goode ROSE 70-74 Male 1:09.22 0
Event 6 Mixed 400 LC M IM
Raymond Summers SDSM 45-49 Male NS 0
Donald Graham PNA 55-59 Male NS 0
Erin Hunter SDSM 25-29 Female 5:33.32 1
Rendy Opdycke NOVA 25-29 Female 5:49.97 2
Hubie Kerns VCM 60-64 Male 5:57.72 1
Philip John Templin LBSC 55-59 Male 6:04.51 1
Matthew Shade SDSM 40-44 Male 6:51.01 1
Barbara Dunbar SDSM 60-64 Female 6:51.78 1
Mike Freshley SDSM 70-74 Male 6:55.13 1
Stanley Espino NOVA 35-39 Male 7:11.37 1
Bob Best SDSM 75-79 Male 8:09.64 1
Aida Welch LJSM 50-54 Female 8:34.69 0
Linda Cervantes ECFY 60-64 Female 11:57.58 2
Event 7 Mixed 50 LC M Free
Donald Graham PNA 55-59 Male NS 0
Jacqueline Creedon MVN 40-44 Female NS 0
Mike Allen UNAT 40-44 Male NS 0
Tom Haver SDSM 90-94 Male NS 0
Brian Jenkins SDSM 18-24 Male NS 0
Danny Puchalski NOVA 30-34 Male 0:25.96 1
Evan Kraus NOVA 25-29 Male 0:25.99 1
Stephen Fixary SDSM 25-29 Male 0:26.04 2
Devin Brady UCLA 25-29 Male 0:26.37 3
Miguel Veintimilla ROSE 18-24 Male 0:26.55 1
Nathan Stalker SOBA 35-39 Male 0:27.20 1
Lucas Salles-Cunha CARL 30-34 Male 0:27.21 2
Dickie Fernandez NOVA 40-44 Male 0:27.29 1
John Bixler UNAT 25-29 Male 0:27.40 4
Stephen Banister SDSM 25-29 Male 0:27.50 5
Jim Dietrich NOVA 40-44 Male 0:28.02 2
Alberto Rossi SDSM 25-29 Male 0:28.12 6
Jay Calhoun SCAQ 50-54 Male 0:28.62 1
Cynthia Lewis NOVA 35-39 Female 0:28.72 1
Aric Kent MYST 40-44 Male 0:28.76 3
Will Bechtel UNAT 45-49 Male 0:29.02 1
Berklie Oscarson ROSE 18-24 Female 0:29.17 1
James Coloma SDSM 30-34 Male 0:29.27 3
Drew Skelly ROSE 45-49 Male 0:29.39 2
James Ney SDSM 50-54 Male 0:30.23 2
Dan Borton ROSE 40-44 Male 0:30.85 4
Megan Lambert UNAT 18-24 Female 0:30.94 2
Jason Houchin SDSM 35-39 Male 0:31.12 2
Alex Cheung NOVA 30-34 Male 0:31.21 4
Destinie Slavich UCLA 18-24 Female 0:31.38 3
Jasmine Stiles SDSM 45-49 Female 0:31.48 1
Tom Castleton ROSE 40-44 Male 0:32.00 5
Kristina Maroudis SDSM 35-39 Female 0:32.07 2
Lenelle Wylie UNAT 30-34 Female 0:32.15 1
Erica Seubert ROSE 30-34 Female 0:32.48 2
Cristina Pelaez NOVA 18-24 Female 0:32.52 4
Morri KleineSpang WH2O 55-59 Female 0:33.15 1
Steve Lamm NOVA 45-49 Male 0:33.68 3
Michelle Traher UNAT 35-39 Female 0:33.81 3
Marilyn Fink SDSM 55-59 Female 0:33.94 2
Trisha Myers ROSE 25-29 Female 0:34.44 1
Anna Underwood ECFY 30-34 Female 0:34.59 3
Michael Farmer ROSE 60-64 Male 0:34.75 1
Liza Fiorenza-Rogers SDSM 50-54 Female 0:34.92 1
Lindy KleineSpang WH2O 55-59 Female 0:35.22 3
Richard Andersen NOVA 65-69 Male 0:35.43 1
Yuko Iwamoto UNAT 25-29 Female 0:35.91 2
Darcey Therrien ROSE 25-29 Female 0:35.99 3
Emma Piggott SDSM 35-39 Female 0:36.28 4
Daniel Henry SDSM 65-69 Male 0:36.63 2
Gynt Clifford SDSM 70-74 Female 0:37.33 1
Kim Thornton NOVA 55-59 Female 0:37.91 4
Leslie Frankenberger SDSM 55-59 Female 0:39.01 5
Suzanne Hughes ROSE 45-49 Female 0:39.40 2
Sherry M Wendzel Brooks NOVA 50-54 Female 0:39.52 2
Everett Smethurst NOVA 75-79 Male 0:39.74 1
Donald Baker SDSM 80-84 Male 0:40.82 1
Gini Baker SDSM 60-64 Female 0:41.84 1
William Haines SDSM 70-74 Male 0:42.08 1
Bill Coles SDSM 75-79 Male 0:42.85 2
Dale Webster SDSM 85-89 Male 0:42.86 1
Michael Lennie SDSM 65-69 Male 0:43.95 3
Douglas Goode ROSE 70-74 Male 0:49.19 2
Event 8 Mixed 200 LC M Breast
Michael Lucero ROSE 40-44 Male NS 0
Frederick Hoppe SDSM 80-84 Male NS 0
Bob Best SDSM 75-79 Male NS 0
Michael Collins NOVA 45-49 Male NS 0
Danny Puchalski NOVA 30-34 Male 2:48.24 1
Gerard Von Hoffmann NOVA 55-59 Male 2:49.83 1
Chad Durieux ROSE 30-34 Male 3:02.12 2
Philip John Templin LBSC 55-59 Male 3:07.29 2
Kevin Hoiland SDSM 30-34 Male 3:08.74 3
Jimmy Harden SDSM 45-49 Male 3:12.70 1
Stella Paz ECFY 25-29 Female 3:17.77 1
David Hughes SDSM 35-39 Male 3:19.65 1
Stephen Mathis UNAT 55-59 Male 3:23.63 3
Patrick Mc Ginley ROSE 45-49 Male 3:28.26 2
John Gross SDSM 40-44 Male 3:38.90 1
Paula Fell NOVA 45-49 Female 3:48.60 1
Michael Little SDSM 45-49 Male 3:55.79 3
Event 9 Mixed 100 LC M Back
Tom Haver SDSM 90-94 Male NS 0
Mike Allen UNAT 40-44 Male NS 0
Everett Smethurst NOVA 75-79 Male NS 0
Donald Baker SDSM 80-84 Male NS 0
Amanda Wetzler ROSE 25-29 Female NS 0
Devin Brady UCLA 25-29 Male 1:02.83 1
Berklie Oscarson ROSE 18-24 Female 1:11.09 1
James Coloma SDSM 30-34 Male 1:13.94 1
Jim Dietrich NOVA 40-44 Male 1:14.53 1
Erin Broderick SDSM 25-29 Female 1:17.65 1
Hubie Kerns VCM 60-64 Male 1:17.77 1
Jamie Erickson SDSM 25-29 Female 1:19.43 2
Michael Collins NOVA 45-49 Male 1:20.61 1
Linda Rudolf SDSM 45-49 Female 1:20.64 1
Stella Paz ECFY 25-29 Female 1:21.11 3
Alex Cheung NOVA 30-34 Male 1:26.09 2
Marilyn Fink SDSM 55-59 Female 1:28.69 1
Darrell Jett SDSM 50-54 Male 1:28.88 1
Darcey Therrien ROSE 25-29 Female 1:32.90 4
Ted Trost SDSM 40-44 Male 1:37.03 2
Daniel Henry SDSM 65-69 Male 1:38.49 1
Stanley Espino NOVA 35-39 Male 1:40.15 1
Eric Hubach SDSM 75-79 Male 1:48.56 1
Robin Smith NOVA 55-59 Female 1:48.88 2
Betsy Jordan SDSM 70-74 Female 1:52.63 1
Alta Stengel SDSM 60-64 Female 1:53.71 1
Bill Coles SDSM 75-79 Male 1:54.41 0
Dale Webster SDSM 85-89 Male 2:01.01 1
Michael Lennie SDSM 65-69 Male 2:03.52 0
Linda Cervantes ECFY 60-64 Female 2:27.41 2
Douglas Goode ROSE 70-74 Male 2:47.24 1
Event 10 Mixed 200 LC M Fly
Aida Welch LJSM 50-54 Female NS 0
William Sax GMUP 40-44 Male 2:42.10 1
Erin Hunter SDSM 25-29 Female 2:43.14 1
Dan Borton ROSE 40-44 Male 2:51.77 0
Henry Morales SDSM 35-39 Male 3:03.74 1
Barbara Dunbar SDSM 60-64 Female 3:21.78 1
Jon Schlueter RAA 55-59 Male 3:37.01 1
Event 11 Mixed 100 LC M Free
Nathan Stalker SOBA 35-39 Male NS 0
Morri KleineSpang WH2O 55-59 Female NS 0
Anna Underwood ECFY 30-34 Female NS 0
Tom Haver SDSM 90-94 Male NS 0
Brian Jenkins SDSM 18-24 Male NS 0
Everett Smethurst NOVA 75-79 Male NS 0
Jacqueline Creedon MVN 40-44 Female NS 0
Yuko Iwamoto UNAT 25-29 Female NS 0
Michelle Traher UNAT 35-39 Female NS 0
Jay Calhoun SCAQ 50-54 Male NS 0
Evan Kraus NOVA 25-29 Male 0:56.22 1
Dickie Fernandez NOVA 40-44 Male 0:58.19 1
Miguel Veintimilla ROSE 18-24 Male 0:59.02 1
Stephen Fixary SDSM 25-29 Male 0:59.72 2
Lucas Salles-Cunha CARL 30-34 Male 1:00.32 1
Stephen Banister SDSM 25-29 Male 1:00.81 3
John Bixler UNAT 25-29 Male 1:02.86 4
Cynthia Lewis NOVA 35-39 Female 1:02.92 1
Aric Kent MYST 40-44 Male 1:02.96 2
Noah Garrett ROSE 30-34 Male 1:04.01 2
Emily Parker SDSM 25-29 Female 1:04.02 1
Bill Behun SDSM 60-64 Male 1:04.66 1
Will Bechtel UNAT 45-49 Male 1:04.67 1
Donald Graham PNA 55-59 Male 1:04.84 1
Lee Jacobs NOVA 40-44 Male 1:05.04 3
Haruhiko Ishii UNAT 40-44 Male 1:06.10 4
Megan Lambert UNAT 18-24 Female 1:06.72 1
Jasmine Stiles SDSM 45-49 Female 1:08.32 1
Tom Castleton ROSE 40-44 Male 1:09.78 5
Kristina Maroudis SDSM 35-39 Female 1:09.94 2
Destinie Slavich UCLA 18-24 Female 1:10.07 2
Cristina Pelaez NOVA 18-24 Female 1:10.20 3
Linda Rudolf SDSM 45-49 Female 1:10.42 2
Jason Houchin SDSM 35-39 Male 1:10.60 1
James Ney SDSM 50-54 Male 1:10.73 1
Alex Cheung NOVA 30-34 Male 1:10.84 3
Erica Seubert ROSE 30-34 Female 1:11.37 1
Joseph Baldacci SDSM 45-49 Male 1:11.90 2
Ted Trost SDSM 40-44 Male 1:15.69 6
Joan Borton ROSE 40-44 Female 1:18.18 1
Liza Fiorenza-Rogers SDSM 50-54 Female 1:18.72 1
Emma Piggott SDSM 35-39 Female 1:20.29 3
Lindy KleineSpang WH2O 55-59 Female 1:20.60 1
Richard Andersen NOVA 65-69 Male 1:22.09 1
Michael Little SDSM 45-49 Male 1:23.78 3
Michael Farmer ROSE 60-64 Male 1:24.03 2
Daniel Henry SDSM 65-69 Male 1:27.14 2
Sherry M Wendzel Brooks NOVA 50-54 Female 1:28.09 2
Darcey Therrien ROSE 25-29 Female 1:28.27 2
Gynt Clifford SDSM 70-74 Female 1:30.24 1
Gini Baker SDSM 60-64 Female 1:37.36 1
Alta Stengel SDSM 60-64 Female 1:38.67 2
Dale Webster SDSM 85-89 Male 1:39.93 1
William Haines SDSM 70-74 Male 1:40.30 1
Michael Lennie SDSM 65-69 Male 1:41.97 3
Bill Coles SDSM 75-79 Male 1:43.49 1
Douglas Goode ROSE 70-74 Male 1:59.88 2
Event 12 Mixed 200 LC M IM
Stella Paz ECFY 25-29 Female NS 0
Joe Russell UNAT 55-59 Male NS 0
Michael Collins NOVA 45-49 Male 2:41.42 1
Noah Garrett ROSE 30-34 Male 2:43.33 1
James Coloma SDSM 30-34 Male 2:49.77 2
Kevin Hoiland SDSM 30-34 Male 2:55.33 3
Lenelle Wylie UNAT 30-34 Female 2:56.91 1
Joseph Baldacci SDSM 45-49 Male 2:57.80 2
James Lucas SCAQ 60-64 Male 2:58.26 1
Erin Broderick SDSM 25-29 Female 2:59.42 1
Jimmy Harden SDSM 45-49 Male 3:05.88 3
Yuko Iwamoto UNAT 25-29 Female 3:10.01 2
Morri KleineSpang WH2O 55-59 Female 3:16.06 1
Jon Schlueter RAA 55-59 Male 3:23.06 1
Donald Baker SDSM 80-84 Male 4:36.84 1
Douglas Goode ROSE 70-74 Male 5:47.94 1
Linda Cervantes ECFY 60-64 Female 5:51.20 0
Event 13 Mixed 50 LC M Breast
Nathan Stalker SOBA 35-39 Male NS 0
Destinie Slavich UCLA 18-24 Female NS 0
Devin Brady UCLA 25-29 Male NS 0
Will Bechtel UNAT 45-49 Male NS 0
Mike Freshley SDSM 70-74 Male NS 0
William Haines SDSM 70-74 Male NS 0
Eric Carlson ROSE 25-29 Male 0:30.64 1
Danny Puchalski NOVA 30-34 Male 0:31.69 1
Gerard Von Hoffmann NOVA 55-59 Male 0:34.74 1
Chad Durieux ROSE 30-34 Male 0:34.87 2
Kevin Hoiland SDSM 30-34 Male 0:35.36 3
Jim Dietrich NOVA 40-44 Male 0:36.47 1
Jay Calhoun SCAQ 50-54 Male 0:37.62 1
Philip John Templin LBSC 55-59 Male 0:37.91 2
Lucas Salles-Cunha CARL 30-34 Male 0:38.29 4
Jason Houchin SDSM 35-39 Male 0:39.45 1
David Hughes SDSM 35-39 Male 0:39.77 0
Patrick Mc Ginley ROSE 45-49 Male 0:40.15 1
Jimmy Harden SDSM 45-49 Male 0:40.28 2
Joseph Baldacci SDSM 45-49 Male 0:40.72 3
Tom Castleton ROSE 40-44 Male 0:40.72 2
Megan Lambert UNAT 18-24 Female 0:41.48 1
Jasmine Stiles SDSM 45-49 Female 0:41.97 1
Stanley Espino NOVA 35-39 Male 0:42.15 2
Michael Little SDSM 45-49 Male 0:42.89 4
Stephen Mathis UNAT 55-59 Male 0:43.56 3
Bob Best SDSM 75-79 Male 0:44.51 1
Steve Lamm NOVA 45-49 Male 0:44.61 5
Kevin Ohlin SDSM 50-54 Male 0:44.72 2
Cristina Pelaez NOVA 18-24 Female 0:46.07 2
Paula Fell NOVA 45-49 Female 0:46.91 2
Robin Smith NOVA 55-59 Female 0:47.03 1
Lindy KleineSpang WH2O 55-59 Female 0:49.16 2
Joan Borton ROSE 40-44 Female 0:50.46 1
Frederick Hoppe SDSM 80-84 Male 0:52.18 1
Darcey Therrien ROSE 25-29 Female 0:52.67 1
Michael Farmer ROSE 60-64 Male 0:53.87 1
Event 14 Mixed 400 LC M Free
Michael Lucero ROSE 40-44 Male NS 0
Drew Skelly ROSE 45-49 Male NS 0
Anna Underwood ECFY 30-34 Female NS 0
Brian Jenkins SDSM 18-24 Male NS 0
Emma Piggott SDSM 35-39 Female NS 0
Aida Welch LJSM 50-54 Female NS 0
Emily Parker SDSM 25-29 Female 4:44.24 1
Kenton Jones SDSM 40-44 Male 4:44.74 1
Cynthia Lewis NOVA 35-39 Female 4:50.48 1
William Sax GMUP 40-44 Male 5:01.63 2
David Hughes SDSM 35-39 Male 5:06.99 1
Hubie Kerns VCM 60-64 Male 5:15.49 1
James Ney SDSM 50-54 Male 5:25.69 1
Bill Behun SDSM 60-64 Male 5:26.94 2
Erica Seubert ROSE 30-34 Female 6:02.20 1
Suzanne Hughes ROSE 45-49 Female 6:42.43 1
Sherry M Wendzel Brooks NOVA 50-54 Female 7:02.50 1
Gini Baker SDSM 60-64 Female 7:38.07 1
Event 15 Mixed 100 LC M Fly
Jimmy Harden SDSM 45-49 Male NS 0
Michael Little SDSM 45-49 Male NS 0
Michelle Traher UNAT 35-39 Female NS 0
Danny Puchalski NOVA 30-34 Male NS 0
Evan Kraus NOVA 25-29 Male 1:03.05 1
Berklie Oscarson ROSE 18-24 Female 1:06.70 1
Stephen Fixary SDSM 25-29 Male 1:08.75 2
Chad Durieux ROSE 30-34 Male 1:12.20 1
Dan Borton ROSE 40-44 Male 1:12.55 1
Dickie Fernandez NOVA 40-44 Male 1:13.96 2
William Sax GMUP 40-44 Male 1:14.08 3
Erin Hunter SDSM 25-29 Female 1:15.17 1
Lee Jacobs NOVA 40-44 Male 1:15.36 4
Aric Kent MYST 40-44 Male 1:16.23 5
Henry Morales SDSM 35-39 Male 1:20.80 1
Barbara Dunbar SDSM 60-64 Female 1:27.87 1
Jon Schlueter RAA 55-59 Male 1:28.51 1
Stanley Espino NOVA 35-39 Male 1:28.71 2
Ted Trost SDSM 40-44 Male 1:38.80 6
Gynt Clifford SDSM 70-74 Female 1:48.61 1
Robin Smith NOVA 55-59 Female 1:55.34 1
Event 16 Mixed 200 LC M Back
Donald Graham PNA 55-59 Male NS 0
Tom Haver SDSM 90-94 Male NS 0
Mike Freshley SDSM 70-74 Male NS 0
Darrell Jett SDSM 50-54 Male NS 0
Dale Webster SDSM 85-89 Male NS 0
Rendy Opdycke NOVA 25-29 Female 2:40.89 1
Stephen Banister SDSM 25-29 Male 2:45.64 1
Linda Rudolf SDSM 45-49 Female 2:52.60 1
James Lucas SCAQ 60-64 Male 2:56.49 1
Patrick Mc Ginley ROSE 45-49 Male 3:00.12 1
Kristina Maroudis SDSM 35-39 Female 3:02.69 1
Mindy Dougherty MVN 55-59 Female 3:04.31 1
Alex Cheung NOVA 30-34 Male 3:14.68 1
Morri KleineSpang WH2O 55-59 Female 3:26.77 2
Kim Thornton NOVA 55-59 Female 3:36.59 3
John Gross SDSM 40-44 Male 3:47.77 1
Eric Hubach SDSM 75-79 Male 3:52.70 0
Aida Welch LJSM 50-54 Female 3:55.78 1
Paula Fell NOVA 45-49 Female 3:55.98 2
Alta Stengel SDSM 60-64 Female 3:58.69 1
Bill Coles SDSM 75-79 Male 4:06.43 0
Betsy Jordan SDSM 70-74 Female 4:14.45 1
Linda Cervantes ECFY 60-64 Female 5:18.29 2
Event 32 Mixed 800 LC M Free
Michael Lucero ROSE 40-44 Male NS 0
Darrell Jett SDSM 50-54 Male NS 0
Erin Hunter SDSM 25-29 Female NS 0
Stephen Banister SDSM 25-29 Male NS 0
Rendy Opdycke NOVA 25-29 Female NS 0
William Sax GMUP 40-44 Male 10:21.90 1
Hubie Kerns VCM 60-64 Male 10:54.87 1
Henry Morales SDSM 35-39 Male 11:22.04 1
Tom Castleton ROSE 40-44 Male 12:18.13 2
Erica Seubert ROSE 30-34 Female 12:31.05 1
Suzanne Hughes ROSE 45-49 Female 13:48.03 1