Results By Age Group
6th Bearcat Masters SCM Invitational
Saturday, October 26, 2013
Male 30-34 Age Group
Search Criteria
Results
Events
1
800M Free SC
5
200M Free SC
6
100M Back SC
7
50M Free SC
8
200M IM SC
9
100M Fly SC
10
50M Breast SC
14
200M Back SC
15
100M Breast SC
16
50M Back SC
17
200M Fly SC
18
100M Free SC
19
50M Fly SC
20
200M Breast SC
21
100M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Adele Goldberg
Alaine Caccavallo
Alex Berg
Alexandra Curtis
Aliyar Fouladkhah
Allison Avery
Amanda Dugan
Andrew Anson
Andy Hunter
Anna Armentrout
Arman Kayupov
Audrey Catipon
Barbara Charles
Barnabas Szilagyi
Bob Kolonkowski
Brian Godshall
Brian Ramirez
Bruce Cadenhead
Carl Nagle
Carolyn Koster
Charles Smith
Chengyin Ye
Chris Calimano
Christine Duque
Cindy Lin
Claire Quigley
Clio Crespy
Cody Jones
Colleen Stewart
Craig Saint-Amour
Daniel Prince
David Lucena
Donald Curran
Doug Mark
Douglas Koop
Drew Modrov
Edward Qian
Emily Shek
Eric Doviak
Eric Zhai
Fall Willeboordse
Fernando Bejarano
Filip Szymanski
Gabrielle Nadig
Gary Biester
Gen Watanabe
George Steers
Gilles Chalandon
Grant Wieczorek
Haftom Ambaye
Hayley Cort
Hayley Gonnason
Heather Appleby
Heon Goo Lee
Jane Katz
Jaszver Bauzon
Jenny Cook
Jesse Tibert
Joan Craffey
Joel Abreu
John Chambers
Jon Wilkening
Jonas Altman-Kurosaki
Jordan George
Julie Erhart
Jun Maruta
Katharine Owen
Katy Comer
Kayvan Fathimani
Kelly Kearns
Kellyn Baconcini
Kenny Kim
Kevin Bishop
Lindsay Hall
Lyndsay Hodge
Madeleine Dale
Maftuna Tuhtasinova
Marguerite Verga
Mark Heller
Martin Burkhardt
Marty Munson
Mike Garcia
Mikey Shiwnath
Mikiko Yamashita
Mitch Baranowski
Nathaniel Dean
Nick Paganelli
Nila Shiwnath
Nina Pearlman
Noel Cedanio
Paul Ulane
Philip Dzieniszewski
Priscilla Modrov
Priscilla O'Carroll
Rachel Cohen
Rafael Labour
Rich Bernstein
Richard Jakob
Richard Kirk
Richard Zimmerman
Rob Code
Robert Toedter
Robert Valentin
Romain Rouaud
Ryan Aiken
Ryan Bosch
Ryan Flynn
Sarah Penrose
Sharon Snyder
Shawn Ehlers
Stan Filatov
Susannah Levi
Tal Shpaizer
Thomas Currier
Tori Bass
Trevor Owens
Tuula Vartiainen
Vladimir Gavroff
Wai Yu Yeung
Clubs
ADMS
AGUA
BCTM
BUMS
CHEL
CONN
LIEM
NEM
NYCH
OWS
POST
REDT
SMSA
TNYA
UCLA
UNAT
WM
Name
Club
Sex
Swim
Time
Place
Event 5 Mixed 200 SC M Free
Eric Zhai
BCTM
Male
2:09.59
1
Doug Mark
AGUA
Male
2:09.91
2
Chris Calimano
BCTM
Male
3:20.16
3
Event 7 Mixed 50 SC M Free
Barnabas Szilagyi
BCTM
Male
NS
0
Romain Rouaud
REDT
Male
27.13
1
Trevor Owens
BCTM
Male
28.05
2
Alex Berg
REDT
Male
28.70
3
Paul Ulane
BCTM
Male
28.75
4
Joel Abreu
BCTM
Male
29.92
5
Chris Calimano
BCTM
Male
39.51
6
Event 8 Mixed 200 SC M IM
Eric Zhai
BCTM
Male
2:27.64
1
Doug Mark
AGUA
Male
2:33.10
2
Event 9 Mixed 100 SC M Fly
Noel Cedanio
BCTM
Male
1:09.90
1
Heon Goo Lee
REDT
Male
1:11.75
2
Event 10 Mixed 50 SC M Breast
Romain Rouaud
REDT
Male
35.28
1
Ryan Aiken
AGUA
Male
35.93
2
Paul Ulane
BCTM
Male
36.17
3
Joel Abreu
BCTM
Male
39.06
4
Andrew Anson
TNYA
Male
42.76
5
Event 15 Mixed 100 SC M Breast
Noel Cedanio
BCTM
Male
1:16.23
1
Andrew Anson
TNYA
Male
1:38.34
2
Event 16 Mixed 50 SC M Back
Romain Rouaud
REDT
Male
34.16
1
Chris Calimano
BCTM
Male
54.90
2
Event 17 Mixed 200 SC M Fly
Noel Cedanio
BCTM
Male
NS
0
Event 18 Mixed 100 SC M Free
Eric Zhai
BCTM
Male
57.52
1
Doug Mark
AGUA
Male
1:00.57
2
Trevor Owens
BCTM
Male
1:01.41
3
Alex Berg
REDT
Male
1:05.76
4
Chris Calimano
BCTM
Male
1:29.49
5
Event 19 Mixed 50 SC M Fly
Romain Rouaud
REDT
Male
30.23
1
Heon Goo Lee
REDT
Male
30.26
2
Paul Ulane
BCTM
Male
34.27
3
Event 20 Mixed 200 SC M Breast
Joel Abreu
BCTM
Male
NS
0
Noel Cedanio
BCTM
Male
2:38.97
1
Event 21 Mixed 100 SC M IM
Ryan Aiken
AGUA
Male
1:14.15
1
Andrew Anson
TNYA
Male
1:24.63
2