Results By Club
6th Bearcat Masters SCM Invitational
Saturday, October 26, 2013
Club NYCH
Search Criteria
Results
Events
1
800M Free SC
5
200M Free SC
6
100M Back SC
7
50M Free SC
8
200M IM SC
9
100M Fly SC
10
50M Breast SC
14
200M Back SC
15
100M Breast SC
16
50M Back SC
17
200M Fly SC
18
100M Free SC
19
50M Fly SC
20
200M Breast SC
21
100M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Adele Goldberg
Alaine Caccavallo
Alex Berg
Alexandra Curtis
Aliyar Fouladkhah
Allison Avery
Amanda Dugan
Andrew Anson
Andy Hunter
Anna Armentrout
Arman Kayupov
Audrey Catipon
Barbara Charles
Barnabas Szilagyi
Bob Kolonkowski
Brian Godshall
Brian Ramirez
Bruce Cadenhead
Carl Nagle
Carolyn Koster
Charles Smith
Chengyin Ye
Chris Calimano
Christine Duque
Cindy Lin
Claire Quigley
Clio Crespy
Cody Jones
Colleen Stewart
Craig Saint-Amour
Daniel Prince
David Lucena
Donald Curran
Doug Mark
Douglas Koop
Drew Modrov
Edward Qian
Emily Shek
Eric Doviak
Eric Zhai
Fall Willeboordse
Fernando Bejarano
Filip Szymanski
Gabrielle Nadig
Gary Biester
Gen Watanabe
George Steers
Gilles Chalandon
Grant Wieczorek
Haftom Ambaye
Hayley Cort
Hayley Gonnason
Heather Appleby
Heon Goo Lee
Jane Katz
Jaszver Bauzon
Jenny Cook
Jesse Tibert
Joan Craffey
Joel Abreu
John Chambers
Jon Wilkening
Jonas Altman-Kurosaki
Jordan George
Julie Erhart
Jun Maruta
Katharine Owen
Katy Comer
Kayvan Fathimani
Kelly Kearns
Kellyn Baconcini
Kenny Kim
Kevin Bishop
Lindsay Hall
Lyndsay Hodge
Madeleine Dale
Maftuna Tuhtasinova
Marguerite Verga
Mark Heller
Martin Burkhardt
Marty Munson
Mike Garcia
Mikey Shiwnath
Mikiko Yamashita
Mitch Baranowski
Nathaniel Dean
Nick Paganelli
Nila Shiwnath
Nina Pearlman
Noel Cedanio
Paul Ulane
Philip Dzieniszewski
Priscilla Modrov
Priscilla O'Carroll
Rachel Cohen
Rafael Labour
Rich Bernstein
Richard Jakob
Richard Kirk
Richard Zimmerman
Rob Code
Robert Toedter
Robert Valentin
Romain Rouaud
Ryan Aiken
Ryan Bosch
Ryan Flynn
Sarah Penrose
Sharon Snyder
Shawn Ehlers
Stan Filatov
Susannah Levi
Tal Shpaizer
Thomas Currier
Tori Bass
Trevor Owens
Tuula Vartiainen
Vladimir Gavroff
Wai Yu Yeung
Clubs
ADMS
AGUA
BCTM
BUMS
CHEL
CONN
LIEM
NEM
NYCH
OWS
POST
REDT
SMSA
TNYA
UCLA
UNAT
WM
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Event 1 Mixed 800 SC M Free
Nick Paganelli
NYCH
18-24
Male
10:31.16
1
Event 5 Mixed 200 SC M Free
Richard Zimmerman
NYCH
35-39
Male
NS
0
Bruce Cadenhead
NYCH
45-49
Male
2:40.12
1
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
2:51.29
1
Event 6 Mixed 100 SC M Back
Nick Paganelli
NYCH
18-24
Male
1:12.27
1
Event 7 Mixed 50 SC M Free
Richard Zimmerman
NYCH
35-39
Male
NS
0
Edward Qian
NYCH
18-24
Male
26.06
3
Bruce Cadenhead
NYCH
45-49
Male
31.95
4
Gabrielle Nadig
NYCH
25-29
Female
32.30
3
Kelly Kearns
NYCH
25-29
Female
32.57
4
Eric Doviak
NYCH
35-39
Male
32.92
4
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
33.60
5
Allison Avery
NYCH
35-39
Female
41.74
4
Claire Quigley
NYCH
55-59
Female
53.93
2
Event 8 Mixed 200 SC M IM
Nick Paganelli
NYCH
18-24
Male
2:41.48
1
Bruce Cadenhead
NYCH
45-49
Male
3:02.70
1
Event 9 Mixed 100 SC M Fly
Kelly Kearns
NYCH
25-29
Female
1:27.26
2
Event 10 Mixed 50 SC M Breast
Edward Qian
NYCH
18-24
Male
36.67
1
Eric Doviak
NYCH
35-39
Male
39.65
3
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
44.11
5
Allison Avery
NYCH
35-39
Female
1:05.84
2
Event 14 Mixed 200 SC M Back
Nick Paganelli
NYCH
18-24
Male
2:46.07
1
Event 15 Mixed 100 SC M Breast
Edward Qian
NYCH
18-24
Male
NS
0
Eric Doviak
NYCH
35-39
Male
1:30.37
2
Kelly Kearns
NYCH
25-29
Female
1:34.98
2
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
1:38.98
3
Event 16 Mixed 50 SC M Back
Gabrielle Nadig
NYCH
25-29
Female
39.33
1
Claire Quigley
NYCH
55-59
Female
1:01.90
1
Event 17 Mixed 200 SC M Fly
Bruce Cadenhead
NYCH
45-49
Male
3:23.35
1
Event 18 Mixed 100 SC M Free
Richard Zimmerman
NYCH
35-39
Male
NS
0
Kelly Kearns
NYCH
25-29
Female
1:12.85
3
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
1:18.04
3
Claire Quigley
NYCH
55-59
Female
1:56.70
2
Event 19 Mixed 50 SC M Fly
Gabrielle Nadig
NYCH
25-29
Female
37.07
3
Event 21 Mixed 100 SC M IM
Gabrielle Nadig
NYCH
25-29
Female
NS
0
Richard Jakob
NYCH
35-39
Male
NS
0
Nick Paganelli
NYCH
18-24
Male
1:13.67
2