Results By Event
USMS 2019 South Central Zone Long Course Championships
Friday, July 19, 2019 - Sunday, July 21, 2019
Event 15
Search Criteria
Results
Events
1
400M IM LC
2
1500M Free LC
6
F 400M Free LC
7
M 400M Free LC
8
F 200M Back LC
9
M 200M Back LC
10
F 50M Fly LC
11
M 50M Fly LC
12
F 100M Breast LC
13
M 100M Breast LC
14
F 100M Free LC
15
M 100M Free LC
16
F 200M IM LC
17
M 200M IM LC
18
F 50M Back LC
19
M 50M Back LC
20
F 200M Fly LC
21
M 200M Fly LC
27
F 100M Fly LC
28
M 100M Fly LC
29
F 50M Breast LC
30
M 50M Breast LC
31
F 200M Free LC
32
M 200M Free LC
33
F 100M Back LC
34
M 100M Back LC
35
F 200M Breast LC
36
M 200M Breast LC
37
F 50M Free LC
38
M 50M Free LC
44
800M Free LC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Aaron Reeder
Adam Johnson
Alan Cole
Alex Lopez
Alexander Aceino
Alexander Plaetzer
Alisha Rembach
Alison Moore
Amy Wells
Analynn Bartlett
Andreas Lorenz
Andrew Demand
Andrew Gale
Ann Tuttle-Best
Anne Counsell
Annemieke Pike-Luckey
Arjun Prakash
Ashleigh Gaulke
Austin Wilson
Becky Cleavenger
Benjamin Reed
Bert Lane
Bob Maryan
Bob Welty
Boyd Black
Brad Harman
Brad Von Readen
Bradley Ohnstad
Branch Archer
Bruce Kone
Bruce Rollins
Bruce Williams
Bryant Davis
Buddy Collins
Candace Lambdin
Carleigh Kutac
Carlos Rodriguez
Carol Miller
Carter Bulington
Cathy Custer
Chad Smykay
Charles Hoffman
Charles Michaels
Chelsea Graun
Cheryl Hubbard
Cheryle Hogwood
Chris Mayhew
Christi Lara
Christina McKelvey
Christina Toth
Chun Wong
Chun-Wei Lin
Clancy McKenna
Clark Robinson
Colleen Holloway
Craig Fox
Craig Magerkurth
Craig Wickman
Craig Wood
Cynthia Myer
Danielle McDonough
Daron Whisman
Dave Doll
David Childers
David Dunson
David Guthrie
David Nordstrom
David Paulos
David Radcliff
David Sahm
David Tisdale
De Shann Schinkel
Deborah Pederson
DeEtte Sauer
Diana Brodeur
Diana McDonough
Diane Gould
Dominic Mastracchio
Don Hammond
Douglas Burlingame
Ed Coates
Eddie O'Connell
Elaine Valdez
Elise Ragland
Ellen Considine-Miller
Emily Carlson
Erika Braun
Erin Roehrig
Frank Drewes
Gail Marsch
Gary Cates
Gary Schatz
Glenn Gruber
Glenn Hover
Greg Sanchez
Greg Tharp
Gregory Krainik
Gregory Lancaster
Heather Frees
Hector Becerra
Heidi Ernst
Henry Mecredy
Hershel Glanz
Holly Burgeson
Hubie Kerns
Ida Hlavacek
Irish Holland
Jackie Marr
Jaime Garcia Carranza
Jake Vogel
James Cole
James Connolly
James Oster
Jamie Miller
Jamie Wilson
Jay Leigh
Jean Livingston
Jeannie Woolslayer
Jeff Wetzel
Jelena Kunovac
Jennifer McEachern
Jennifer Weiderman
Jessica Rathke
Jessica Schauwecker
Jill Gellatly
Jing Yang
Joan Scaparra
Joann Leilich
John Crockett
John Keen
John Krzystofik
John Wood
Joseph Gardner
Joseph Murray
Joseph Willman
Judith Schneringer
Judy Pusch
Julie Eakle
Karin Fox
Karin Wegner
Karl Barndt
Karlene Denby
Kathleen Morgan
Katie Fancher-Miller
Kelly Miller
Ken Pipkin
Ken Woolley
Kerry Lindauer
Kristen Barndt
Kristen Turner
Kristin Henderson
Kurt Hirsekorn
Kyle Fredericks
Kyle Hendricks
Kylee Lane
Larry Kravitz
Larry Wood
Lars Farestvedt
Lauren Battistini
Lauren Van Allen
Leslie Schueckler
Lesly Bondy
Lex Pegues
Linda Callaway
Linda Visser
Lori Glascock
Louis Raiborn
Lyndsie Ivie
Lynn Cadena
Lynn Morrison
Marcus Quint
Maria Arriola Clemenz
Marielle Balz
Mark Glass
Mark O'Leary
Mark Reeves
Marshall Campbell
Mary Fuselier
Mary Anne Hines
Mason LunaHowell
Mateusz Kundo
Meghan Ullholm
Melanie Wright
Meredith Kelly
Michael Doyle
Michael Peron
Michael Schauwecker
Mike Wilson
Monica Bailey
Nancy Wood
Nathan Bonnes
Nathan George
Nei-Kuan Chia
Niels Wolfhagen
Oscar Bermudez
Patricia Campbell
Penny Noyes
Peter Tarter
Philip Yeager
Philipp Djang
Rachel Deschner
Rachel Karen
Randy Ernst
Raul Lopez
Rebecca Tompkins
Renee Cooper
Richard Garza
Richard Neville
Richard Norton
Rip Esselstyn
Robert Czerwinski
Robert Kelsoe
Robert Sailors
Robert Sussmeier
Rocky Bludworth
Rog Hardy
Ronald Reinarts
Rosana Andrade
Ryan Troy
Sandy Thatcher
Sara Dunn
Sara Sievert
Scott Dallamura
Scott Power
Sergio Vallejo
Sharon Shull
Sheena Wang
Shelley Hirsekorn
Sidney Tucker
Stacey Eicks
Stephanie Stone
Stephen McLinden
Stephen Nichols
Stephen Wright
Steve White
Steven Heck
Steven Schiemann
Susan Alvarado
Susan Hengstenberg
Susan Maedgen
Suzanne Cuda
Takeshi Maeda
Tama Traudt
Tessa Kole
Tom Wolf
Tony Riker
Trace Sauter
Trip Hedrick
Vickie Aronson
Victoria Wilcox
Virginia Webber
William Blake
William Duong
Wylie Shores
Yasushi Hashioka
Clubs
ASC
AWJ
BLU
COOG
CRCC
CTS
CVMM
DADS
DAMM
DASC
FCST
FHAM
GOLD
LTDA
LTHO
LVM
MACA
MOB
MOST
MR
MSCT
MTM
NBM
NCMS
NTXL
O2
OREG
PACK
PCAT
RAM
RICE
RIDG
SCAT
SDSM
SFTL
SKY
SMS
SWYM
TFAM
TTEX
TXAQ
TXLA
UC14
UC25
UC26
UC30
UC33
UC43
UC45
VCM
VMST
WHAC
WLOO
WMST
Name
Club
Age
Group
Swim
Time
Place
Male 100 LC M Free
John Krzystofik
UC25
30-34
NS
0
Glenn Gruber
VCM
70-74
NS
0
Hubie Kerns
VCM
70-74
NS
0
Jeff Wetzel
ASC
60-64
NS
0
Craig Magerkurth
BLU
50-54
NS
0
Chun-Wei Lin
FHAM
40-44
NS
0
Trace Sauter
NCMS
30-34
NS
0
Dominic Mastracchio
RICE
45-49
NS
0
Michael Peron
RICE
25-29
NS
0
Carlos Rodriguez
TFAM
30-34
NS
0
Alexander Aceino
UC25
25-29
54.40
1
Jake Vogel
ASC
30-34
54.79
1
Mark Reeves
RICE
30-34
55.93
2
Austin Wilson
RICE
25-29
56.04
2
Yasushi Hashioka
DADS
30-34
56.52
3
Nathan Bonnes
RICE
25-29
58.25
3
Ryan Troy
RICE
18-24
58.35
1
Stephen Nichols
MOST
55-59
58.42
1
Alexander Plaetzer
DADS
25-29
58.50
4
Marcus Quint
UC43
18-24
59.07
2
Raul Lopez
MR
30-34
59.57
4
Gary Schatz
WMST
60-64
59.81
1
Andrew Demand
ASC
35-39
59.87
1
Mateusz Kundo
UC25
25-29
1:00.30
5
Takeshi Maeda
RICE
45-49
1:01.55
1
Mark Glass
NTXL
45-49
1:01.77
2
Trip Hedrick
UC30
65-69
1:02.24
1
Marshall Campbell
RIDG
50-54
1:04.26
1
David Dunson
NCMS
45-49
1:04.93
3
Dave Doll
TFAM
55-59
1:05.16
2
Benjamin Reed
TFAM
40-44
1:05.91
1
Brad Von Readen
PCAT
50-54
1:05.92
2
Mark O'Leary
ASC
50-54
1:06.64
3
Chad Smykay
NBM
40-44
1:06.73
2
Boyd Black
RICE
60-64
1:07.80
2
Carter Bulington
TXLA
25-29
1:08.68
6
Joseph Willman
TXLA
50-54
1:08.81
4
Michael Doyle
NTXL
55-59
1:08.89
3
Steven Heck
VCM
70-74
1:09.02
1
Steve White
WMST
55-59
1:09.52
4
Douglas Burlingame
DAMM
60-64
1:09.93
3
Peter Tarter
NTXL
55-59
1:11.03
5
Clark Robinson
CTS
55-59
1:11.10
6
Bruce Rollins
VCM
70-74
1:11.24
2
Charles Michaels
MOST
60-64
1:12.19
4
Lex Pegues
NBM
55-59
1:12.44
7
Bert Lane
TFAM
45-49
1:12.46
4
David Paulos
NBM
55-59
1:12.61
8
Adam Johnson
ASC
30-34
1:13.15
5
Niels Wolfhagen
WMST
60-64
1:13.52
5
William Duong
FCST
30-34
1:13.57
6
Bob Maryan
NTXL
65-69
1:14.33
2
Clancy McKenna
TFAM
65-69
1:14.73
3
Gary Cates
NTXL
65-69
1:14.75
4
Joseph Murray
NTXL
60-64
1:15.15
6
Eddie O'Connell
MOST
45-49
1:15.70
5
Ed Coates
TXLA
50-54
1:15.71
5
David Sahm
MOB
60-64
1:16.88
7
Kyle Fredericks
TFAM
25-29
1:17.04
7
Charles Hoffman
SCAT
55-59
1:17.07
9
Stephen Wright
UC43
60-64
1:17.53
8
John Keen
COOG
55-59
1:17.60
10
Ken Woolley
NTXL
60-64
1:18.05
9
Sidney Tucker
RAM
60-64
1:18.65
10
Gregory Krainik
NTXL
65-69
1:19.59
5
Nathan George
TFAM
40-44
1:22.77
3
Rocky Bludworth
UC26
60-64
1:25.14
11
David Radcliff
OREG
85-89
1:26.03
1
John Crockett
WLOO
60-64
1:27.12
12
Richard Norton
TFAM
70-74
1:28.25
3
Wylie Shores
SMS
60-64
1:29.36
13
Bob Welty
NTXL
75-79
1:31.66
1
John Wood
MOST
70-74
1:35.34
4
Glenn Hover
MOST
55-59
1:39.21
11
Ken Pipkin
NTXL
75-79
1:44.41
2
Karl Barndt
TFAM
50-54
1:44.84
6
William Blake
MOST
80-84
1:46.76
1
Frank Drewes
DASC
50-54
1:48.99
7
Sandy Thatcher
TFAM
75-79
1:49.74
3
Craig Wood
MOB
75-79
2:04.77
4
Louis Raiborn
MOST
85-89
2:05.19
2
Craig Wickman
SKY
65-69
3:02.75
6
James Oster
MOST
75-79
4:44.21
5